Jump to content

16. В Мърчаево с Йорданка


Recommended Posts

В МЪРЧАЕВО С ЙОРДАНКА

"В Мърчаево ще те преведа през всичките места, където ни е водил Учителя. Това са свещени места - там, дето е стъпвал великият Учител!" - ми казваше Йорданка. „Сега не ги ценят, но ще дойде време - е казал Петър Дънов, - когато потоци от хора ще се извървят, търсещи стъпките на Учителя, за да минат през тези свещени места." Йорданка със законна гордост споделяше: „Ние бяхме при великия Учител, който дойде да ни покаже Истината, Любовта и Мъдростта. Така дойде и Христос, разпнаха го. Учителя е продължението на Христовото учение. И с него щяха да се гаврят, ако не беше ги изпреварил да си замине. Когато дойдоха да го арестуват с една джипка, той беше в ковчега. Полковник Божков заедно с още няколко братя изкопаха гроба му при температура -20 градуса. Шофьорът на джипката, като видял тялото на Учителя в ковчега, казал: „Ех, изигра ни!"
Казах на Йорданка, че като слушам това, което ми разказва за Учителя, ме боли сърцето. Тя продължи: „Сестра, запомни това, което ти казвам, аз съм възрастна, Учителя ще си прибере истинските ученици. Но ти си млада сестричка и ще имаш възможност да се видиш с всички, след като ние си отидем. Надяваме се децата на нашите братя да продължат делото на Учителя, но те са малко на брой, освен това учеха и не бяха винаги между нас. Времената са такива, страхуват се да кажат, че са дъновисти и живеят на Изгрева, но все пак се надяваме. Ние ще помагаме на всеки един от вас, който изпълнява това, което ни е казал Учителя, и следва неговия път. Които се опитат да злепоставят и изменят това, което е казал Учителя, той ще им прати страдания, болести или ще ги вдигне и отстрани - да не пречат и да не влизат повече в грехове. Учителя ще бди над всички, той няма да остави да се разпилее това, което е казал, направил и градил - да го развали невежеството... А и нашата задача горе ще бъде тази, да бдим за всичко - ние, които му бяхме най-добрите помощници тука, на земята, ще бъдем пак с него „горе" и оттам ще помагаме. Затова четете беседите и в тях ще намерите отговорите на вашите въпроси. Вървете в правия път! Учителя е казал: В беседите има есенции - много силни неща, научавайте ги за себе си, но не от тях да правите книги! Защото скъпо ще платят такива, които ще се опитат да правят каша от моите беседи, с цел печалба! Моите думи и изречения са много силни магнетично и като ги разместите и прибавите ваши мисли, ще си навредите - и на себе си, и на тези, на които ги давате. Аз съм дал учението така, че да го възприемат и най-учените, и най-невежите, да е достъпно за езика и възможностите на всеки човек и да има полза от беседите. Ако изпуснете „юздите" и почне всеки да си драска, да прави каквото му хрумне, всичко ще мине и ще замине. Ще се срамувате, че тука се е родил Великият Учител и бяха написани толкова хиляди беседи. Четете и разбирайте правилно учението. Йорданка продължи разказа си: Учителя ни откри свещени неща и начини, как да живеем, показа ни святи места, на които има силен магнетизъм, и ако някой болен прекара само десет дена в тези места с молитва и беседа в ръце, всяка болест ще избяга от него. Сега ще ти разкажа за едно такова място. Една вечер, когато бяхме в Мърчаево, Учителя ми каза: „Йорданке, утре в 4 часа сутринта имаме задача с тебе. Приготви си дрехите до леглото и като отворя сутринта вратата, веднага да станеш и да се приготвиш." На сутринта той наистина ме събуди в 4 часа, грабнах си дрехите и излязох в антрето да се дооблека. Тихо излязохме с Учителя, аз вървях след него. Не ми казва къде ще отидем, нито пък аз питам. Скоро разбрах, че вървим към местността Бачище - мястото за гимнастика. Пътеката дотам е много стръмна, но ние стигнахме много бързо, имах чувството, че не стъпвам по земята, а летя. Като пристигнахме, Учителя каза: „Йорданке, тук имаме да свършим една голяма задача с тебе!" Показа ми къде да стоя, а той се отдалечи от мене по права линия и застана в една точка на определено разстояние от мен, оттам направи молитва към небето и каза да отида до него. Щом дойдох до него, той тръгна в друга посока и спря на втора точка, където отново отправи молитва към небето, и ми даде знак да тръгна към него. По този начин той продължи да застава на определени точки и аз го следвах. На всяка точка, където заставаше, се молеше. Пътят, който изминавахме от точка до точка, наподобяваше изобразяване на геометрични фигури. Накрая ми каза: „Йорданке, днес свършихме много хубава работа за България."
Йорданка продължи: „В България в бъдеще ще идват учени от цял свят, за да изследват всичко свързано с Учителя, ще търсят беседите и ще ходят по пътеките, по които той е минавал. Ние, българите, трябва да се радваме, че Небето избра и благослови България, в нашата малка държава се родиха велики певци, музиканти, художници, учени, професори и продължават да се раждат гении във всички области. Под небето случайности няма - има само създадени условия от Природата."
За да се уверите, направете сравнение, с която искате държава!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...