Jump to content

16.13. Легендата за полегналия великан на Рила


Recommended Posts

16.13. ЛЕГЕНДАТА ЗА ПОЛЕГНАЛИЯ ВЕЛИКАН НА РИЛА

И тогава идваше най-страшното, през нощта! Чуваш как планината бучи, планината говори! Чуваш гласове на много същества! Чуваш живота на едно минало човечество, което е втъкано в тези скали! И спомням си, тогава Борис Николов разказваше една легенда, разказвана от времето на Учителя. А от Салоните, като се погледне нататък към Мальовица, се виждат контурите на планината, и се очертаваше фигурата на един Великан, който е легнал. И той разказваше следната легенда, разказвана от Учителя: че на времето в една минала епоха синовете на Боговете се влюбили в жените на земните жители, оженили се за тях, народили са деца. И тези деца вече са били в човешки тела, но са имали силата на Боговете. И тогава те са се противопоставили на Боговете, които са населявали Олимп. И след това започнала една много жестока битка! Така, че великаните са били много яки, и са хвърляли цели късове от планини срещу Боговете. И накрая Боговете са били в обкръжение, но в последния момент те са успяли да се свържат със Зевс, който се явил на полесражението, и със светкавици и гръмотевици разгонил великаните, и ги унищожил. И те са се вкаменили в скали, и в планини. И Учителят тогава показвал: „Ето казва, този там великан показва, че той е останал последния великан, който е унищожен от Зевс." Та тази епоха на тази битка между титаните и Боговете, говори за една друга епоха, когато земната кора се е нагъвала, когато земната повърхност се е преобразувала, когато са се образували тези планини, тези долини и т.н.

Така, че това всичко се отразяваше в пространството на Салоните, и като легнеш да почиваш, чуваш как идват тези напеви, тези легенди от вековете! Сега, и друго нещо: моята палатка се намираше на 100 метра от Салоните, и само като излизах на 50 метра от моята палатка, отгоре върху мен се спускаше един огнен похлупак, и така ме смазваше, и едвам дишах въздух. Това беше всеки път, когато отивах при Борис и Мария. Значи един огнен похлупак, който беше застанал над техните палатки, но огнен похлупак не да ги съхранява и охранява, а оттам излизаха хиляди стрели, които се насочваха върху тех. Как те издържаха, аз още не знам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...