Jump to content

25.8. Разперените ръце над главата й


Recommended Posts

25.8. РАЗПЕРЕНИТЕ РЪЦЕ НАД ГЛАВАТА Й

Следващата седмица, когато отивам, първо се моля. Тя сяда на пианото, аз заставам на половин метър от нея. Аз разпервам ръце над нея като чадър, и я пазя от оня сноп - от черния сноп! Пускам магнетофона, тя почва да свири. Аз виждам ония как бият със снаряди и с бомби отгоре. Обаче, аз съм застанал над нея, разперил съм ръце на половин метър над нея, застанал прав. И така я охранявам. И така записахме първата песен. След това казвам: „Хайде сега да я пуснеме, да я чуеме." Тя сяда на своя стол, слуша и казва: „Ама аз още не мога да свикна така, както я е записало пианото." Казвам: „Ще свикнеш. Магнетофона е хубав, записа е добър. Е, сега харесва ли ти?" - „Ама още не мога да свикна." - „Сега казвам, има ли някаква грешка тука при изпълнението?" Тя слуша, слуша и казва: „Тука има една мъничка грешка. Може без нея." Казвам: „Слушай какво, ще повториме отново." И така, тя пак сяда на пианото, аз заставам зад нея, разпервам отново ръце, и започва битка! Тоест, аз съм заварил как американските бомбардировачи пускаха бомби над София, дори те разрушиха нашата къща, и нямаше къде да живееме. Тук се случи същото. Бомбардировки!

Така, че тези бомбардировачи идваха отгоре, пикираха, спускаха се надолу, пускаха своите бомби над самата Мария - да експлодира, да я няма и да не може да запише нищо! Но с моите две ръце, представляваха зенитна артилерия - аз я отбранявах. И така записа първите две песни, след 3-4 месеца опити.

Идва Борис Николов и тя казва: „Дай да му пуснеме песента, да видиме дали ще му хареса и дали ще я одобри." Казвам: „Добре, пускаме я." Той слуша, слуша и казва: „Добре." Слуша и втората песен, и казва: „Добре." Казвам: „Значи, след 3-4 месеца едвам, записахме две песни!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...