Jump to content

28.14. Млади жени търсят Софийско жителство и апартаменти


Recommended Posts

28.14. МЛАДИ ЖЕНИ ТЪРСЯТ СОФИЙСКО ЖИТЕЛСТВО

И АПАРТАМЕНТИ

И продължаваме по-нататък. Борис събираше пари и ги пилееше. И накрая аз отивам при него. Мария си беше заминала. И казвам: „Борисе, дай да продължиме работата." Казва: „Да, ще продължиме." А по това време около него се завъртяха млади жени - 20-25 годишни жени. А по онова време в София ти не можеш да живееш, ако не си софийски жител, зарегистриран софийски жител. А за да си софийски жител, трябва да си роден в София, или пък да се ожениш за някой софиянец. И бяха дошли млади жени от провинцията, и търсеха за някого да се оженят, за да получат жителство, и след това да му приберат парите и апартамента! И така, беха дошли 5-6 жени, и се насочиха към Борис, към Жечо Панайотов, към Петър Филипов и към някой други възрастни приятели, които имаха апартаменти.

И беше много смешно, и много трагично как ги заобиколиха млади жени, и искаха да се оженят за тех, да им прехвърлят апартаментите, да им вземат парите и т.н. и т.н. Смешни и трагични неща! Та аз по това време, това е 1978 г. Аз съм роден 1938 г. Аз бях на 40 години. И като виждах тези млади жени, ами те беха млади и за мен - те беха 20-25 годишни - два пъти по-млади от мен! А Борис беше на 75-78 години. Представяте ли си?! И се задвижиха млади жени около него. И той ме пита: „Абе Вергил, много млади жени идват при мен!" Ами казвам: „Тези жени, които трябваше да дойдат 1948 г., както Мария казваше - да те провалят, сега дойдоха 1978 г., да те ликвидират окончателно!" Той ме гледа и казва: „Ама това откъде знаеш?" Казвам: „Това знам от сестра Мария."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...