Jump to content

18.1. Архивът на „Изгревът"


Recommended Posts

18.1. АРХИВЪТ НА „ИЗГРЕВЪТ" 4 май 2014 г., София

а). НАЧАЛОТО

1. Казвам се Вергилий Николов Кръстев, роден на 21 март 1938 година в 1,10 часа през нощта в гр. София.

Баща ми Никола Кръстев Николчев е от село Блатешница, околия Радомирска, а майка ми е от село Комарево, околия Белослатинска.

2. Аз съм си подготвил моята автобиография и там има разбора на моя хороскоп от почти всички астролози, които аз заварих. Така, че вие не можете да ми правите астрологична карта! Аз съм работил с астролозите на Школата. Те стоят над всички!

3. Завърших медицина през 1968 г., а през 1969 г. започнах работа. Случи се така, че имаше място за детски лекар и бях назначен временно, по чл. 64 в гр. Своге, в детско отделение. Когато отидох там, се оказа, че нямаше в момента никакъв лекар. После се върна титуляра, който бе преминал някаква операция. Понеже още не бях си намерил квартира, аз спях в кабинета на моя шеф, с негово разрешение. Около месец преспивах там, с наоколо болни деца, с разплакани майки. Ужас!

4. Една нощ в този кабинет, намиращ се на 4 етаж, в таванско помещение, бях събуден и ми се даде едно съновидение или видение - това още не мога да го определя. Но то беше повече от пророчество! Виждах, че се намирам в някаква гора, пред една поляна има вила, а там е седнал Учителя Дънов. Чувам, че бил ударен с копие и Му е изтекла кръвта. Той ми даде знак да се приближа. Вече съм на 2 метра от Него и Той ми говори: „Ти си главният Жрец на Храма на Аполон. И като такъв ти предавам този жезъл!"

5. Един сребрист жезъл, лъщи на слънцето, дълъг към 1 метър и 50 сантиметра, и широк и дебел колкото китката на ръката ми. Подава ми жезъла, но аз отказвам да го взема! На три пъти ми го подава, и на три пъти ми казва, че съм главният Жрец на Аполон, и че трябва да го взема! Но аз все не го искам!

Накрая каза: „Ти не разбра ли, че аз ти давам жезъла на Мойсей?" Тогава аз се разтреперих, приближих се до Него и с двете си ръце взех жезъла.

Каза ми още: „Сега можеш да работиш с него, но да се работи така, че да не бъде църква и попщина, и всеки да работи свободно, колкото може. Това, което ти решиш да го правиш, ще може да се осъществи. Жезъла ще ти дава силата и ще те закриля. С него ще си ръководиш работата си!"

6. И така, аз го приех. Цялата нощ вече не мога да заспя и само бодувах! Не знаех още какво това означава! Нямах представа!

Следваха години, когато по време на сън аз се срещах с Учителя Дънов и Той ме напътствуваше. Аз се събуждах и си записвах тези срещи. Имам ги. Те съществуваха за мен като откровение! И те се изпълняваха с времето си.

7. При една среща горе в Невидимия свят, до Учителя има още 3 лица, които аз не познавам. Един от тях се обръща към мен и ми казва какво е духовното ми име. Това не е за вас, а за мен. После казва: „На теб ти предстои да напишеш много книги! Онова, което ще напишеш, ще стане Идеал на следващото човечество, и то ще се чете с векове!"

Аз само слушах и си записвах всичко.

б). КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО ДНЕС, 3 МАЙ 2014 ГОДИНА?

1. На 2 май 2014 г. успях да приключа с „Изгревът", том XXIX и том XXX, които са за Сава Калименов. Вие да не смятате, че това е работа за 1-2 години? Напротив, това са десетки години! От 1972 г. до 1982 г. това е един етап, описан в „Изгревът", том IV, с. 563-566, 566-571. А Бележките за тома на Сава Калименов са записани и ще се отпечатат от 14 страници, написани на 5.XII.2011 г., с подходящи допълнения. След няколко дни ще ги предам на Вихър Пенков да се подготвят за печат, заедно със снимките.

2. Успях да стигна в „Изгревът" до том XXX! Това не е малко! Но има още много, много томове, които са подготвени за печат и чакат времето си да видят бял свят! Колко са тези томове?

2.1. История на Бялото Братство от 1900-1922 г. от 2 тома на „Изгревът". Застъпени са всички лица.

2.2. История на Школата на Учителя от 1922-1944 г. с онези, които воюваха срещу Учителя от вестници, брошури и книги, както и онези, които го защищаваха. Това са също 2 тома от „Изгревът".

2.3. История на Школата от 1945 до 1990 г., заедно с процеса срещу Братството от 1958 г. Също 2 тома от „Изгревът".

2.4. Творчеството на Боян Боев, работено около 30 години ще бъде в 4 тома от „Изгревът".

2.5. Лиляна Табакова - в 2 тома от „Изгревът".

2.6. История на песните, песните, Учителя за музиката и още много други материали в 2 тома от „Изгревът". Историята на песните са в два концерт-рецитала.

2.7. Има архивни материали от различни лица, които ще влезнат също в 2 тома.

До тук са общо 16 тома! Малко ли са?

3. Предстоят да излезнат и албуми от снимки за Учителя Дънов, приятелите и Школата Му в 3 тома.

4. Подготвили сме албум за Панавритмията в снимки - също 2 тома.

5. История на Школата от 22 години в снимки, също в 2 тома.

6. Историята на Паневритмията чрез трите концерт-рецитала, които бяха преведени на 6 езика. Ще прибавим към тях и други преводи, и ще станат още 2 тома от „Изгревът".

7. Има много архивни материали за първите трима ученика на Учителя Дънов. А това са д-р Миркович - в 3 тома, Тодор Стоименов - 1 том, Пеню Киров в 2 тома. Тези томове в момента се подготвят.

8. Има още много исторически оригинали на писма на Учителя и преписи, които ще се отпечатат в 2 тома.

9. Има запазени тетрадки и оригинални на ръка беседи и лекций на Учителя, които предстоят да се отпечатат. Как ви се струва това?

10. Бяха ми предадени някой вещи от Учителя, които аз държа в един сандък. Те трябва да се опишат и да се подготвят да се предадат на съхранение от следващото поколение последователи на Учителя Дънов.

11. Защо ви изброих толкова неща? Разбира се, че има и още, които съм пропуснал! Но и това не е малко за сега! Запомнете го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...