Jump to content

БЛАГОДАРНОСТ


Recommended Posts

БЛАГОДАРНОСТ

Благодарността е особен род лъчиста материя. 86-205

Задачата на човека е да бъде доволен от това, което му се дава. 145-184

Ние трябва да дойдем до положението да благодарим за най- малкото, което ни се дава. 145-143

Бъдете доволни от всичко, което ви е дадено. 70-337

Благодарността е еквивалент на плащането. 86-205

Ти, който се ползуваш от благото на ближния си, благодари за полученото и не изисквай повече, отколкото ти е дадено. 26-30

Ако яде и благодари за това, което му е дадено, човек се благославя. Ако се лакоми да придобие повече, отколкото му е дадено, той е на крив път. 70-317

Един човек ми даде нещо, погледна го и казвам: Това има човекът, това ми дава. Ако ми даде една ябълка, погледна я, благодаря и за нея. Една круша ми даде, пак благодаря. Малкото изворче може да ми даде повече нещо от голямата река. Тя минава, шуми, нищо не дава. Мухата е малка, но понякога и тя върши работа. Като се изпотиш, тя кацва на лицето ти, изяжда всички микроби, които се намират в потта. 70-307

Когато човек се събуди от дълбок сън и в него се яви желание да учи, да работи, той е пил от живата вода. Той започва да оценява живота и да се радва на всичко, което му е дадено. 145-182

Бог е дал разум на човека да разбира и цени нещата, сам да изказва благодарността си и всекиму да отдава нужното. 144-148

Това, което си придобил и изработил досега, показва, че си имал помощта на много същества и не ти остава нищо друго, освен да благодариш. 136-35

Всяка мисъл, всяко чувство и всяко действие в човека трябва да изразява благодарността на човека към Бога, към всички светли и възвишени същества, за благата, които са ни дали. 74-133

Щом могат да благодарят на Бога, те ще благодарят и на всеки човек, който им е направил някаква услуга. 144-148

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...