Jump to content

В ГРОБА


Recommended Posts

В ГРОБА

След като каже лекарят, че болникът не е жив, отведнъж хората рекат: Вдигайте го! - Ще му направят красив ковчег и с песни и музика ще го отнесат. 3-27

Като влезете в гроба, ще видите как се живее и там. Човек запазва съзнанието си и докато се освободи от тялото си, минава през големи мъчнотии и страдания. Човек е свързан с този свят с една, с няколко или хиляди здрави нишки - не е лесно е да се освободи от тях. Праведният е свързан само с една нишка и лесно я скъсва; грешният е свързан с много нишки и затова не може лесно да се освободи от връзките на тялото си. Тежко е на духа, и душата, докато се освободи от връзките на тялото. Кога се късат тези нишки? - Само когато човек изпълни Божията воля. Всяка нишка представя известен атом, който оказва действие върху материята и по този начин я обработва и преобразява. В този смисъл те са необходими. Ако не Можете да Поставите тези нишки в движение да въртят колелото на живота, вие приличате на фабрика, престанала да работи. Всяка такава фабрика е осъдена на фалиране. Ако нишките, които действат в стомаха, престанат да работят, човек се намира пред голяма тревога. Той веднага вика лекар да възстанови прекратената дейност на милионите Нишки които работят в стомаха. Ако бяхте ясновидци, щяхте да видите, че целият свят е преплетен с нишки като паяжина. Това не е никаква паяжина, но пътища, по които Бог работи, и начини, по които човек може да изпълни Божията воля. 24-99

Оня, когото заравят в Земята и остава там задълго време, не е никакво божество. Той отива на оня свят да се пречисти. 116-58

Казвате, че смъртта е страшна. Страшна е, когато човек не изпълнява Божията воля. Тогава той се разлага и започва да мирише. Ако изпълнява Божията воля, Когато заминава за онзи свят, той съблича старата си дреха и прекъсва връзката си с нея. Значи церът против разлагане е изпълнението на Божията воля. 24-104

Който е посрещнат на Земята славно, а е изпратен безславно, то той нищо не е научил. 142-178

В един свой разказ Толстой говори за един руски Монах: Когато бях на 21 - 25 години, баща ми и майка ми искаха да ме оженят за една княгиня, в това време паднах в летаргически сън, Дойдоха лекари, пипаха ми пулса. „Сърцето спряло. Той е умрял!” И рекоха да ме погребват; не можех да им дам знак, че съм жив. Колко е тежко да си жив и да не можеш да кажеш че си жив; да виждаш че плачат всички, и да не можеш да кажеш че си жив! И колко души са заровени тъй! Няма нищо по-тежко от това да те заровят жив. Най-голямото нещастие е да останеш с дни и месеци в Земята и да не можеш да се освободиш от тялото си; то е най-тежкият затвор. - Ад! Ако бяхме чисти, щяхме да знаем кога душата е излязла из тялото и никога нямаше да имаме такива страдания. 3-27

Като умреш ще те заровят в Земята и ще си отидат. Ти ще викаш ще плачеш отдолу, но никои няма да влезе в твоето положение - не те разбират. Обаче казано е в Писанието: „Няма да остане преподобният да види изтленнието си.” Това се отнася до онзи, който искрено търси Бога. Който влезе в гроба и види своето изтленние, той не е обичал Бога. Той е живял в света на безлюбието, което вкарва човека в гроба. Безлюбието носи всички нещастия, всички противоречия в живота. 112-67

Хората мислят, че като погребат умрелия всичко се свършва с него. Много време лежи умрелият в гроба не може да се отдели от тялото си. Той гледа как частица след частица се къса от тялото му, вижда, че близките му плачат, но нищо не може да каже. 35-391

Най-ужасното не е в другия свят, в ада а гроба: там душата на грешника не излиза от тялото, а остава в него и като те заровят, ще слушаш, че плачат. Ще почне да гние тялото ти всичко туй ще виждаш, докато последната частица месо се вземе, и ти ще почнеш да плачеш над твоята съборена къща. Туй е положението, което очаква в бъдеще всички ви. Това е един факт, който ще проверите Някой казва: Излязла му душата. - Душата само на праведника излиза, а душата на грешника не излиза. Кои излиза от затвора? - Който го е излежал. - А който не го е излежал, може ли да излезе? - Кого кредиторите освобождават? Който е платил. - А който не е платил не го освобождават. Сега вие мислите, че лесно ще се освободите о греховете си, без да сте платили. Това не казвам за вас, вие, които ме слушате. Аз само констатирам един факт, които съвременният свят ще опита. Туй е за света, а за вас не е. Вашите души ще излязат и свободни ще бъдете. Но ви казвам, ако във вас, в един ученик, дойде най-малкото съмнение или колебание и каже: Хайде и аз да си поживея като хората, - и вие ще останете вътре като грешника. 7-330, „Много плод

Обикновеният човек умира, като прекарва ред разочарования, съмнения, страх. Щом се намери вън от тяло то си той преживява необикновен страх. От всички страни го преследват, гонят го и за да се спаси от преследването на злите духове, той се принуждава да се смалява, да стане почти невидим. В това положение той остава само с едно съзнание, че някога е бил нещо, а сега е нищо. 142-232

Страшно е Положението на човека в гроба, ако преждевременно не се е справил с желанията си, т. е., ако не е скъсал връзката си с Земята. Които е работил съзнателно върху себе си и се е справил със земните си желания, той лесно се освобождава от тялото си. 35-412

Ако мъртвият се разкае и започне да обича, непременно ще излезе вън от гроба. 102-59

Умира някой, всички скърбят. Плачат за него, но след това го заравят в Земята. Заровеното тяло в Земята показва степента на човешкото развитие, то показва крайния егоизъм на хората. При това положение хиляди години ще минат, докато хората се спасят. Спасението ще дойде, когато изчезнат гробовете. Земята трябва да бъде свободна от всякакви гробове, от всякакви миризми. Когато Земята бъде свободна от гробища, в умовете на хората ще се явят светли мисли към нов велик живот. 105-80

Човекът на любовта не умира, но заминава. 142-232

Днес Земята е пълна с мъртъвци, при новото, което иде, няма да има гробища и паметници. Умрелите ще изпращат на луната, а на Земята ще останат живите. 35-412

Животът, духът, не можеш да го туриш в гроба. Духът не е нещо материално. Тялото може да се зарови в гроб, но душата - никога и духът - никога! 0-18.1.89

Когато ни турят в гроба и ни оставят, какво прави Господ? Той почва да говори с нас, а не както някой мислят, че умрелите се освобождават. Пита ни: Е разбра ли, живота, разбра ли какъв е смисълът на живота, които Аз ти пратих? 3-6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...