Jump to content

213. Един човек, който може да говори Истината


Recommended Posts

213. ЕДИН ЧОВЕК, КОЙТО МОЖЕ ДА ГОВОРИ ИСТИНАТА

Почука се. Христов отвори, намръщи се и веднага затвори вратата и се тросна на стола си.

- Една дума, само една дума да Ви кажа искам - казваше гласът отвън. Христов се замисли, после си затвори очите и почна да се моли. Стана и отвори вратата.

- Кажи!

- Виновен! - каза господинът и се разплака.

Христов мълчеше и чакаше още нещо да му каже. А господинът, плачейки се обърна и си тръгна. Христов стоеше на вратата и чакаше още нещо да му каже, и като видя, че отминава, каза:

- Кажи още нещо.

- Мога да кажа, че всичко, което казахте беше вярно - аз ви излъгах! После ме обзе мъка до смърт, затова дойдох да ви кажа истината! - И Христов беше сломен и победен.

- Не идвайте утре, елате други ден - започна той, без да беше станало изобщо дума да идва господина. - Или ела още сега.

Христов влезе и каза на Андрей:

- Излез, разходи се, хем си свърши някой работи и веднага ела.

Андрей излезе, и господина влезе вътре.

- Вие лъжете, но доказахте, че можете и истината да говорите, което е най-важното. Аз за Вас мисля, че сте човек, който може да говори истината.

- Въпреки всичко това, аз не мога да остана при Вас повече! Много ми е тежко, много пъти съм лъгал, но защо сега така силно ми подействува Вашето така брутално изобличение, не разбирам? Не мога да стоя на едно място, ще си ходя! - И стана.

- Твоя работа! - И когато се разделяше с Христов, обърна се и каза:

- Аз повече при Вас няма да дойда, и повече няма да излъжа за нищо на света!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...