Jump to content

43. Кой разрешава и кой благославя любовта между 2 човека


Recommended Posts

43. КОЙ РАЗРЕШАВА И КОЙ БЛАГОСЛАВЯ

ЛЮБОВТА МЕЖДУ 2 ЧОВЕКА

След Великото Слово на Великия Миров Учител на 6 юли 1980 г. на Витоша, говори брат ЛЮБОМИР ЛУЛЧЕВ:

Мили мои приятели, изслушах с голяма радост и благоговение думите на нашия Учител благ!

Благодаря Му за милостта, която прояви към вас!

На срещата присъствах и аз и се трогна моята душа, в знак на благодарност!

Ние трябва още повече да се сплотим и да работим, за да оправдаем доверието на Учителя, да станем добри Негови ученици, да работим с Любов, да разрешаваме правилно задачите си.

Учителят има силна връзка с вас двете! Вие сте Му много близки души!

Това е рядкост, за което аз много се радвам!

Той отдели от скъпото Си време, за да разговаря с вас, да ви даде ценни напътствия, които вие трябва абсолютно да приложите, без да се двоумите.

Вие имате най-скъпото приятелство, това на Учителя наш любим, което ще рече, че целия Невидим свят е на ваше разположение.

Повече от това, какво искате? Аз се гордея с вас, и ще гледам да ви помогна да разрешите правилно вашите проблеми - да не се отклонявате, да не затъвате, радостни и весели да работите. Имате много приятели тука. Тук на Земята не ви разбират, но горе добре ви познават, и много ви помагат.

Величка да не се смущава от противоречията. Тя е неспокойна като морето, но ще стане силна като небето. Ще разреши задачите си, и няма повече да се оплита!

За вас двете всичко добре ще се нареди, ще ви се създадат благоприятни условия за духовна работа. Чист и светъл живот ви предстои. Ще търсите любовта навсякъде, но възвишената любов ще срещнете при общуване със светлите същества.

Обикновените хора, не притежават такава любов!

Пази се Величка да бъдеш свята и честа, да оправдаеш милостта на нашият велик Учител, Който благоволи да промени твоята съдба, но при положение, че ще бъдеш чиста и свята душа! Иначе, ще загазиш на друга посока.

Тялото на човека е храм Божии, и не трябва да се осквернява.

Не допускай вече тъмните сили да те измамват! Бъди категорична по този въпрос!

Чистият и свят живот, ще ви дадат възможност за повече общуване и контакти с нас. Ще бъда винаги с вас, както Учителя ми повелява. Това за мене е свещена работа, и аз ще изпълня повелението на Учителя - ще бъда винаги с вас. И нашата светлина ще се увеличи.

Благодаря на великия Учител, благодаря за великата Му любов към нас със Стефка! Аз изслушах с трепет Неговите Слова, за които толкова много Му благодаря!

Той одобрява и нареди нашата дружба, и благославя Любовта ни.*

[*Виж „Изгревът”, т. 21, с. 888-928.]

Това за мен е награда за тежкия живот, който преминах на Земята!

Господ да Го благослови!

С обща благодарствена молитва, да изкажем великата си радост от преживения тържествен ден, и нека нашата обща Любов да се превръща в градини, отрупани с чудни, зрели плодове, че Господ Сам аромата да почувства и да пожелае да опита тези чудни, вкусни плодове.

Това ще бъде резултата на тази неземна Любов. И така ще привлечем съществата, да си отпочинат при нас.

Добрата молитва;

Молитвата на Братството;

„Да се прослави Бог в Бялото Братство и да се прославят белите братя в Божията Любов.”

Привършихме Словото си на Витоша.

Вчера - на 27 юни 1981 г., събота - отидохме на екскурзия на Витоша и Благовест с нас. Отидохме на Алеко, и от там чак на връхчето Купена. Сутринта от 7 часа, чак до 11 часа и 20 минути преди обед, се качихме на връхчето Купена, по случай Рождения ден на нашата мила дъщеря Величка.

Тя навърши 40 години - да са й честити!

Почва нов етап в нейното физическо и духовно развитие.

Господ Бог наш, Великият Миров Учител благ и братът, да я благословят!

МАЙКА МИ ГОВОРИ:

На връхчето, Величка прочете беседата „Лозата и пръчките” от „Великите условия на живота”, молитва, пеене.

После обядвахме, и към 1 часа почнахме да слизаме от върха. Мъчно беше, но слязохме на пътя в 2 часа, и потеглихме към село Железница.

Благовест с баща си тръгнаха напред, а ние с Величка двете останахме да си почиваме на една полянка под боровете. Там Величка си почиваше и задряма. Към 4 часа следобед се събуди. Аз очаквах брата да говори чрез нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...