Jump to content

6. Бащинска грижа


Recommended Posts

6. БАЩИНСКА ГРИЖА

Аз бях младо момиче и една година заедно с Учителя и братството през лятото отидохме на Рила, на второто езеро. Учителят, заедно с група братя и сестри бяха открили едно изворче, недалеч от нашия бивак. Учителят казал, че то не е било открито от 3000 години. Тогава всеки ден Учителят с братя и сестри отиваше да работят над извора, като братята носеха мраморни камъни отдалеч и украсяваха изворчето под ръководството на Учителя. Той сам взимаше пряко участие в изграждането на чешмичката, както и във всички останали работи около извора. Сега това изворче е известната чешма на второто езеро с двете мраморни ръце, чиято вода, според думите на Учителя, е лековита. Така един ден Учителят с братя и сестри бяха на изворчето и работеха както винаги. А аз реших да отида на „Езерото на чистотата“, да се измия и тръгнах от бивака сама, минах покрай чешмата, там беше Учителят и братята, работеха изворчето с Него. Аз минах покрай Учителя и Го поздравих, но ги отминах и тръгнах нагоре покрай Харамията. Забелязах, че Учителят ме следеше с очи докато аз вървях нагоре сама. От там отидох на „Езерото на чистотата“. Там нямаше никой. Имаше облаци и слънцето се показваше между тях. Едно птиченце само чуруликаше. Като слязох долу, тръгнах за чешмата и видях, че Учителят беше още там. Щом ме видя, че идвам, веднага напусна чешмичката и си тръгна за Бивака. Това беше по обед, към един часа. Значи Учителят е бил там, с мисъл бащинска ме е пазил, докато бях на езерото и се завърнах благополучно. А планината крие много изненади - приятни и неприятни.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...