Jump to content

185. Бог е хармония


Recommended Posts

185. Бог е хармония

Учителят ни говори за музиката. "Новото стои в отношенията на тоновете: терци, кварти, секунди, прими и пр., в хармоничните отношения. Бог е хармония, в която всяко нещо трябва да има правилно отношение към всичко останало. Ние считаме някои неща за много важни, но те не са съществени. Трябва ти богатство, когато станеш на зряла възраст. На уякналите клони се дава плод. Богатството е товар не за дете.
Светлината на светлите духове слиза, но те не слизат. Самите реални неща не са на земята, а проявленията - това е отражение.
Тонът се ражда като дете. След квартата иде терцата, секстата или септимата да омекоти квартата. Петата степен - мекотата е определена, има посока на движение. Шестата степен - красотата. Седмата - свещено число, почивка.
Аз ви давам слънчевия строеж на музиката, лунният е отражение. Две долини образуват една планина. Планината е Любовта, долината е обичта - хамбара, а планината е нива.
В безпорядъка на нашия ум няма място за Новото.
Абсолютен покой няма.
Лошите духове се борят за завладяване рая, а добрите - за завладяване ада.
Планетите е физическия живот. Слънцето - духовния живот, а Божествения живот е невидим.
До - слънцето-основния тон. В изгрева има До, Ре, Ми. Времето на всеки акорд има важна роля. Малкото е ценно. В нечетните трептения нещо се ражда - посока на движение има, а в четните се гради.
Седем е възвишено състояние, виждаш смисъла, завършени неща. Обяснение трябва да се даде на една музика, за да се разбере.
Вярата е дясната ръка, десния крак, дясното око, а надеждата - лявата ръка, левия крак, лявото око.
Животът изисква борба. Трябва да воюваш за свободата си. Сърцето има 72 удара, седем плюс две равно на девет - марсово число, воюване.
В музиката се търпят най-малките дисонанси, противоречията са примирени."
Учителят пее: "Кажи ми какво мислиш за мене".
Най-ниско е мъжът, по средата е жената, а най-горе е девата."
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...