Jump to content

192 б. Галилей не предава, а задържа писмата на Учителя до мен


Recommended Posts

192 б. Галилей не предава, а задържа писмата на Учителя до мен

Весела: И той каза: "Вие сте го написали на английски повече хора да го четат ли?" И той ми каза: "Писмата не достигат своето предназначение." Той ги праща, обаче, не ми се дават. Галето не ми предава. Галето прояви тогава някаква ревност, неправилна. В.К.: Или може би повлиян от тяхното мнение. Весела: Повлиян от лошите отношения, от тези стрели. Повлиян, той тръгна с тях. Това е една много голяма грешка, в която той се показа слаб. Слаб. Той трябваше да ме познава. Три години аз се държах като ангел с него. Ако аз го смятах за мъж, или аз ако бях влюбена в мъж. Галилей не постъпи добре. Ако аз бях влюбена в мъж, по друг начин щях да се държа. Аз бях ангел към него. Аз бях чиста и свята. И тази святост бе стъпчена от другите. Няма по-голямо престъпление да стъпчеш святостта, защото тя е дихание на душата.
В.К.: Така, и той фактически се повлия от общественото мнение. Весела: Той се повлия от мнението на някои сестри, щото той дружеше стях, ходеше при тях и те му пълнеха главата с разни лъжливи представи за мен и той се повлия. И вместо той да им каже, че това, което говорите не е вярно, той се повлия. И той тогава отиде при Савка. (Забележка: Савка = Савка Керемидчиева, стенографката на Учителя.) Отклони се, спря с мен всякаква връзка и отиде при Савка и стоеше постоянно при нея. Учителят казал на Савка: 'Тука хотел и ресторант, рекох, станало." В.К.: Той ходи при нея. Понеже Галето отива често. Сега, вие ми казахте една случка, когато Учителят казал на Галето: "Пазете девата!" Весела: Да. В. К. Това друг случай ли беше? Весела: Галето ми каза, на сън ли, наяве ли, но ми каза думите "Пазете девата на Изгрева!" За мен. В.К.: Сега, то как се отнася? Весела: Сега, виж какво, какво аз разбирам. Девите са една йерархия души, които са връзка между ангелския и човешкия свят. Девите са творчески души. Те са същества на светлината, те носят светлина на хората. Светли същества.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...