Jump to content

09 - 270. МАЙКАТА НА СТОЯН - БОЛНА


Recommended Posts

270. МАЙКАТА НА СТОЯН - БОЛНА

Майка на Стоян се оплаквала, че е болна, но не знаела от какво. Ту болки в гръдния кош - ту болки в стомашната област. Завел я в Горна баня да прави бани. „Сега съм най-близо до Изгрева, защо да не отида да се срещна с Учителя и да го попитам за болестта на майка си", си казал той и заминал за Изгрева. Учителят бил зает с някаква барака, използвана за натурия. Зарадвал се братът, че му се удало удобен случай да се срещне с Учителя, но щом като работата свършила, и Учителят се прибрал в стаята си. На брата му се свило сърцето, че изпуснал сгодния случай. „Но ето че след малко Учителят наново излезе и се суетеше тук-там, явно беше, че нарочно се бави, за да го видя и да му се обадя, но аз все още нямах кураж. Ето че най-после Учителят дойде при мене, като ме поздрави с леко кимване на глава. Чак сега вече добих кураж, станах, отидох при него и го попитах за болестта на майка ми. Тогава той ми каза: „Ще вземете маслини и ще ги счукате с костичките, ще счукате и чесън и ще го размесите. От това лекарство ще взема по една чаена лъжичка три пъти на ден преди ядене."
Лекуването продължи около един месец и майка ми оздравя. Така премина втората ми и последна среща с Учителя."

Разказал: Стоян Димитров - Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...