Jump to content

09 - 282. МАЛКАТА ВРАТИЧКА


Recommended Posts

282. МАЛКАТА ВРАТИЧКА

Една нощ сънувам следния сън:
Аз и бай Георги Куртев се намираме в дома на брат Иван Коларов по някаква работа. След това картината се смени и се намерихме у дома. Тогава той се обърна към мене и ми каза: „От тебе искам едно легло и един дюшек." Събудих се и размишлявам върху съня. Разбрах, че това трябва да занеса на Братската градина. В мене се яви съжаление, че твърде малко говорихме с бай Георги. Тогава наново заспивам. Намираме се на Братската градина /Айтос/. Бай Георги пак ми се яви и ми говори: „От тебе искам да направиш малката вратичка на градината, но така, че да не се пукне нито една дъска и вратата да не скърца." притеснението ми и може би да ме успокои каза: „Не бой се; Не се npитеснявай! Аз нали съм тук, ще намеря дъска." Той веднага отиде и намери гладка, хубава дъска, която ми даде и аз я поставих на мястото на пукнатата, но вече без да се пукне.

Разказал: Слав Д. Топалов

Малката вратичка символизира нашите вътрешни отношения, които да бъдат хармонични. Пукнатината - това са малките недоразумения и търкания между нас, които дават възможност на злото да се промъкне, да се разкъса веригата и да се спънем в пътя. Малката врата - това са нашите вътрешни отношения. За да не скърца вратата, трябва да се намаже с маслото на любовта. Нашите отношения да бъдат пропити от възвишена братска любов, която се претворява в готовност за жертва. Онова, което правим безкористно за другите, то е нашият капитал за небето, то е нашето богатство, то е нашата препоръка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...