Jump to content

12 - 22. БРАКЪТ НА СЕСТРА МИ ДОРА


Recommended Posts

22. БРАКЪТ НА СЕСТРА МИ ДОРА

         В.К.: Вашата сестра Донка?

         Надка: Ами и тя беше една от добрите.

         В.К.: Някаква опитност?

         Надка: Не знам, не знам. Сестра ми Дора, само че и двете в София. Тя ще се жени за един и се ожени даже. Но отидоха при Учителя. Тя беше чиновничка в инженерството. Учителят каза: „Хлябът, който Господ ти дава, ще го оставиш ли?" Тя каза:, Ами аз работя, Учителю, в инженерството." И той беше там чиновник в инженерството. Той завършил инженер, ли какво. Е, нищо. Каза му тя и му подаде снимката. Като излиза, Учителят каза: „Надежда, ти ще дойдеш, на теб ще предам снимката." Отивам аз, ще си тръгваме от София за Айтос, отивам, Учителят е в горницата и ме повика горе. Каза: „Надежда, този човек, който е на снимката, 300 години му трябва да мине през голям път, за да стане човек." В такъв дух ми говори. Обаче сестра ми въпреки всичко, щото той пък се заканваше няколко пъти, той я виждаше, благородна жена, говори й: Ще ти прережа вените, ще те убия. заплашваше я. а тя се държеше добре, и тя се съгласи. Обаче 20 години много пъти посяга да я удря и я тормози, най-после тя каза на татко, а той казваше: „Ще търпиш, ти си избра този път, Учителят не разрешава развода. Аз не ти разрешавам. Ще търпиш, ще си изтърпиш наказанието." Обаче един ден идва и казва: „Тате, ти може да не разрешаваш, но аз подадох молба за развод." И така се ликвидира брака им и сега си работи много добре духовно. И на градината бяха с Иринка двете. Милка Танева имаше една сестра, много нисичка, тя беше в Айтос в нашата къща, с Дора в една стая, две легла. Дора й услужваше, беше с болно сърце. 5-6 години живя, но си замина. След туй искаха вече, дойдоха, описаха къщата, и те отидоха на градината и Милка си замина там, а Дора остана, а пък Иринка дойде и така сега и така продължават.

         В.К.: Какъв беше въпросът на Учителя, ти ще оставиш ли хляба?

         Надка: Да. Хлябът, който Господ ти го даде... Не мога да си спомня.

         В.К.: Ще го оставиш - тоя, вътрешния хляб на Словото.

         Надка: Но имаше една работа в инженерството, почна тя работа, подпомагаше и семейството, голямо семейство, много бяха разходите ни. Ожени се и онзи прибираше парите й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...