Jump to content

39. Спомени за Учителя от Елена Иларионова от Търново - Бележки из моя живот. 39.4. Само един Бог


Recommended Posts

39.4. Само един Бог

Запознах се с Учителя през 1903 г. Той идваше у наши близки, а след това и у нас. Това беше в Търново. Аз се интересувах от много въпроси из областта на окултната наука и това създаваше условия за дълги и приятни раз­говори с Учителя.
Групата край Учителя в Търново по онова време беше малка, но много задушевна. Събрали се край Него, ние Го слушахме, като поглъщахме всяка Негова дума. А почитта и уважението, с което се изпълвахме към Него, расте­ше с всяко ново виждане.
Но съдбата поиска аз да напусна Търново и заедно с това да се разделя с групата, с Учителя и разговорите с Него, които бяха станали необходимост за моята душа. Моя другар го преместиха служебно в далечен пограничен градец и аз трябваше да отида с него. (Той беше офицер.) Но още със самото ни отива­не, той се разболя много зле. Бяхме при много неудобни и трудни условия. Лекарите полагаха големи усилия, но по всичко се виждаше, че не можеше да му се помогне.
Бяха ни намерили най-после квартира, багажът ни беше пристигнал и аз, като настанявах другаря си на леглото, му казах:
 
- Направи усилие да оздравееш, защото сега никой не може да ни по­могне, освен един Бог.
 
Същата нощ сънувах сън, в който ми се казваше да се отнеса за помощ към Учителя Дънов.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...