Jump to content

54. Мария Здравкова Милева. 54.3. Среща с Учителя в София


Recommended Posts

54.3. Среща с Учителя в София

По това време моята сестра беше в София и дори се беше запознала с Учителя. Когато дойдох при нея, тя просто ме покани да ме заведе при Него, като каза, че Той е авторът на онази книжка, която преди години ми беше нап­равила такова силно впечатление.
Тогава Учителят живееше на „Опълченска" 66. Не беше приемен ден за Него. Но когато Му казаха за мене, Той казал: „Нека влезе!"
Още щом влязох, Той ме изгледа дълбоко и продължително и рече като че на Себе си:
 
- Колко много се е променила!
 
Аз се зачудих: „Че как може да говори за моята промяна, когато сега за пръв път ме вижда? Кога ли пък други път ме е виждал?"
След като помисли малко, Той продължи все така, като че на Себе си:
 
- Ако хората биха знаели всичко за умрелите, те не биха страдали толко­ва много!
 
Това също ми направи силно впечатление. Моето семейство често общу­ваше с архиереи, владици и често съм слушала от тях: „Има неща, за които човек не трябва да се интересува и да и«5ка да ги знае, но му стига просто да вярва в тях." Как можеше Той да засяга тези въпроси, за които бях учена да не докосвам?
Бях си вече излязла, когато допълнително ми казаха, че Той казал за мене: „Когато дойде отново в София, да посещава беседите! Тя ще повярва и дълбоко ще повярва!"
Върнах се във Видин, но нещо силно ме теглеше отново към София.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...