Jump to content

54. Мария Здравкова Милева. 54.17. Балканска федерация


Recommended Posts

54.17. Балканска федерация

Сестра Милева продължи:
 
- През август 1944 година аз бях при Учителя в село Мърчаево. Между другото, Учителят каза:
 
- Ще дойде време, когато цялата Земя ще стане една голяма държава, с общо управление, общ парламент. Цялото човечество ще познава един език, но който всички ще говорят и ще се разбират.
 
Една сестра запита дали тоя език ще бъде руският. Той нищо не отгово­ри.
Но преди да стане целият свят една държава, трябва да се образува Бал­канска конфедерация. В нея трябва непременно да влезе и Гърция.
Направи ми тогава много силно впечатление: защо толкова много държи и Гърция да бъде? А съвсем наскоро по тоя въпрос говори Георги Димитров и каза също: балканска федерация с Гърция заедно.
Точно по това време бяха дошли русите. Някои се оплакваха на Учителя от някакви кражби, които руски войници правили. Той отговори:
 
- Това е въздухът, който дишате! Не съжалявайте за дребните загуби. Защото страданията ви са нищо в сравнение с благата, които ви очакват в бъдеще, които идват на земята. Дръжте в мисълта си идеята за обединение на славяните! Ще дойде време, когато житото ще стане като дренки и два декара земя ще бъдат достатъчни да хранят цяло семейство.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...