Jump to content

СТЪПКИ - Т.


Recommended Posts

Т.

СТЪПКИ

Името Ти е Любов.

В лъчезарна утрин Те срещнах. Твоят царствен ход ме прикова. Аз тръгнах след Тебе. – В миг стъпките ми станаха твърди, погледът просветна. Обилно светлина нахлу в моя ум, обилно топлина разшири сърце ми. Твоята усмивка докосваше всичко. От камъчето малко до адепта чак, Теб сторваха път.

Ти пробуди, насърди, повдигна. Ти Единният.

Името Ти е Любов.

*

Обичам Те, о първи лъч на любовта. Ти пръв докосна заледената ми душа. Ти пръв вля в нея еликсира на живота. Ти пръв посади там трите чудодейни семенца, най-ценната украса на моята градина: Любов, Наука, Работа. И днес, когато съм при тях, когато изпитвам наслада, от което и да е от тях, аз издигам благодарствено ръце към Тебе, о първи лъч на Любовта! Обичам Те!

*

Ти ме научи на великото изкуство да обичам! За Тебе ми говорят камъчето и разноцветните пеперудки, цветята и звездите. Всичко, до което погледът се докосне, ми шепне за Тебе. Ти ми показа красотата, простора! Моята отплата към Тебе е моята Любов.

*

Щастлива съм аз. Ти, Любов, ме роди.

В недрата на земята стенех аз. Мрак и пустота мен дебнеха отвред. Като меч смъртта висеше върху мене.

Ти ме роди. Предвестник прати Ти при мен. – Смъртта отстъпи в безпредела – мракът се превърна в светлина.

Щастлива съм аз. Ти, Любов, ме роди.

*

Ти, Любов, си песен. – Най-хубавата песен, долитнала до моя слух. Възраждаш Ти душата, затопляш сърцето на всеки, кой срещне Те в своя път.

Ти, Любов, си песен! – Най-хубавата песен, долитнала до моя слух!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...