Jump to content

ИДЕАЛЪТ НА ВЕЛИКИТЕ ДУШИ - ПО МИСЛИ ОТ УЧИТЕЛЯ


Recommended Posts

ИДЕАЛЪТ НА ВЕЛИКИТЕ ДУШИ

(По мисли, от Учителя)

Земният живот представлява една велика школа, в която душите се възпитават да усвоят пътя на Истината, която води към Първото Начало на Живота – Бога.

Искай Любовта! Търси Мъдростта! Хлопай за Истината! Гдето е Истината, ходи там! Гдето свети Мъдростта – мисли там! Гдето е Любовта – живей там!

Не преставай да работиш!

Радвай се на най-малката своя придобивка.

И благодари на Бога, че те е удостоил да видиш Великото на живота, скрито в малкото!

Радвай се, че си намерил своя Учител. Радвай се на онова в тебе, което расте и се развива, което расте и зрее.

Вярвай в непостижимото! Вярвай в невъзможното! Вярвай в това и ще видиш Вечната Реалност на Живота – Бога! Вярвай в тях и ще дойдеш до тяхната постижимост.

В непостижимото е Бог! Със своето Слово Той разкрива небесата с милиардите слънца.

Ако търсим възможното и постижимото – ние търсим човешкото; ако търсим невъзможното и непостижимото – ние търсим Божественото. А това е пълнотата на Живота!

Пътят на невъзможното и непостижимото е Път на реалните блага – Път на всички ценности в Живота.

Истинно е: Любовта е Любов на непостижимия живот; Мъдростта е Мъдрост на непостижимата Виделина; Истината е Истина на необятната Свобода!

Страданията и мъчнотиите са граница между възможното и невъзможното, между постижимото и непостижимото.

А непостижимото и невъзможното ни въвеждат в Царството на необхватната и непресъхваща Радост и ни разкриват Изворите на безконечните дарования на Духа.

Това е идеалът на Великите Души – Души, които служат на Господа, Животворящият Огън във всичко!

Те не търсят постижимото и възможното. За тях това е дело на миналото. Ала непостижимото и невъзможното е дело на бъдещето, (на) Великия копнеж, който сгрява душите им.

За тях настоящето, дейността им и животът е Любовта, Истината, Виделината, Свободата.

Това са пътищата, методите, по които непостижимото и невъзможното ни разкриват красотата и простора на вечните обиталища на Духа, дето пребъдват творческите сили на космоса!

От там иде силата на Живота, светлата мисъл на Духа.

Това е Пътят към Свещените Извори на Живота.

Тека се открива, изявява Вечният Безграничният

Аз съм път н а Любовта!

Аз см път на Мъдростта!

Аз см път на Истината.

Гдето е Животът, Виделината, Свободата, там см и Аз,

Така говори Мъдрецът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...