Jump to content

ЗАГАДЪЧНИ ЯВЛЕНИЯ


Recommended Posts

ЗАГАДЧНИ ЯВЛЕНИЯ

Коприненият плат

Това, което ще разкажа, беше към 1906 година. Бях лична приятелка с г-ца Иванка М. и с майка й. Те живееха в Търново. Иванка се ожени и отиде да живее в друг град. Девет месеца след женитбата тя почина в София. По това време аз бях учителка в Търновско. Когато дойдох в Търново, видях я на сън: аз см долу на вратата, а тя на горния край на стълбата. Запитах я:

– Много мисля, Иванке, как прекарваш.

– Не съм сама. Татко е при мен. Много ми е мъчно, че мъжът ми подари на майка ми копринен плат за рокля, но тя не си я ушила още.

Когато се видех с майка ù В. в Търново, разказах й този сън. Тя каза:

– Колко ме караше Иванка да си направя рокля от този плат, а пък аз й казвах, че ще направя това, когато тя ще има дете.

По-рано аз не знаех, че мъжът на Иванка подарил на майка й копринен плат.

Необикновена сензитивност

Едно 8-9 годишно момиченце отива за покупка, на връщане пада и си счупва крака. Гипсират я. Тя лежи в къщи. Гледа я майка ù. Както лежи, тя казва веднъж на майка си:

– Приближава към мен еди-коя-си. (и тя споменава името на една съседка). Когато дойде, кажете й да не влиза, понеже сега не съм готова да я приема.

Друг път тя казва:

– Идва еди коя-си при мен (пак казва името ù). Кажи ù да влезе. Искам да я видя; тя ми носи успокоение.

В тези случаи и други подобни случаи, тя казвала предварително вярно, кой идвал при нея.

Съобщение от приятел

Бях студент в Берлин. Това беше през есента на 1928 година. Беше към 10 часа вечерта.

Лежа на кревата си в полубудно състояние и пред мен се явява моят добър приятел А. К. от гр. Горна Джумая и ми съобщава, че той напуснал земята в една софийска болница и е нямало близки около него в този момент; бил съвсем сам.

Десетина дена след това получавам писмо от нашата приятелка X. от София, в което тя ми съобщава за преселването отвъд на нашия приятел А. К. и то в същия ден, в който той ми се яви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...