Jump to content

ЗАГАДЪЧНИ ЯВЛЕНИЯ


Recommended Posts

ЗАГАДЪЧНИ ЯВЛЕНИЯ

Необикновено предизвестие за автомобилна катастрофа.

Бях чиновничка в град Б. Реших на 18 декември 1932 год. да отида при родителите си, които живеят в град Т. През нощта преди да тръгна, сънувам баща си, който и сега е жив. Той ми каза:

— Не тръгвай утре, защото автомобилът, се който ще тръгнеш, при с. Дискотна, Айтоско, ще спре внезапно поради счупване на оста му. И понеже е мразовит ден, за поправянето му ще минал около 24 часа и ти ще имаш затруднения за нощуване, понеже ще бедеше само ти жена пътница. Отложи пътуването си за сряда, тогава ще имаш по-добри условия за пътуване.

Когато се събудих, не само че не послушах, но си извадих билет и с детето си отидохме на автомобилната спирка. И стана точно така, както ми каза баща ми на сън. Точно при с. Дискотна стана автомобилната катастрофа.

После като отидох у дома си, съобщих на баща си съня. Той ми каза, че не знае нищо от това, но тази нощ бил много неспокоен и на другия ден все бил в очакване, че с мене ще се случи нещо неприятно, макар че не е знаел, че ще пътувам.

Съобщава Ц. Г.

Случай на прераждане.

Внук ми се казва Колю, кръстен е на името на дядо си. Веднъж, когато Колю беше на 4 години и половина, когато го къпех във ваната, той каза:

— Бабо, тази вана аз съм я правил.

— Как я направи ? С какви инструменти?

— Аз съм я купил.

— Че ти от где си взел пари, като си толкова малък? Как си ги спечелил?

— Че аз съм дядо Колю. Аз пак оживях, подмладил съм се, а пък ти ходиш да ме търсиш на гробищата.

— Аз търся там дядо Колю стария, който ми помагаше, а пък ти искаш сега да ти слугувам, да ти помагаме.

— Е, да си отвърнеш, дето съм ти помагал по-рано.

Веднъж видя големия портрет на дядо Колю и каза:

— Гледай този портрет.

— Не искам да го гледам, защото ми става мъчно.

— Е, ако той не беше умрял, бабо, аз не щях да се родя тук.

Веднъж каза:

— Тази къща аз съм я правил. Аз съм хазяинът. Тая къща е моя.

Една госпожа каза:

— Малкият много прилича на дядо си Колю.

Колю каза

— Аз съм пак същият дядо Колю.

Съобщава И. В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...