Jump to content

ЗАГАДЪЧНИ ЯВЛЕНИЯ


Recommended Posts

ЗАГАДЪЧНИ ЯВЛЕНИЯ

Предупреждение за болест

Една вечер чух глас, който ми каза:

— Молете се на Бога да ви избави от нещастие.

Почнах да размишлявам, кое беше това нещастие. На другата вечер към полунощ в 12 часа другарката ми извика с висок глас от болка. Повикахме лекар, който тури топъл компрес. Той определи болестта като перитонит. Тя се успокои и си легна.

След това попитах, за кое нещастие ме предупредиха. Чух глас:

— Това бе.

Предсказан изпит

Имах изпит и вечерта учих дълго време, почти цялата нощ. На разсъмване легнах да си почина поне един час. в леглото, преди да заспя, чух глас:

— Ще ти се падне шестия билет от конспекта и ти ще отговориш добре. Но ще те запитат извън билета и на този въпрос няма да отговориш

На другия ден стана тъкмо така.

Предсказателен сън

Живеех в град Т. с детето си и чаках назначение за чиновничка в гр. Бургас. Беше ми изчезнало вече търпението. Даже ми казваха близките, че това няма да стане и ме съветваха пак да си търся място като учителка. На 5 октомври 1931 г. бях поканена да спя у зълва си. Заранта се събуждам и разправям съня си на нейната свекърва, която беше дошла от друг град на гости. Сънувах следното:

— Заранта съм си отишла у нас и тъкмо съм почнала да си мия главата, идва момиченцето на зълва ми и ми казва:

— Вуйно, бързо ела, защото има случайно автомобил от град К., и баба ще си заминава. Да си вземете сбогом.

В съня си отивам и изпращам свекървата и точно да си тръгвам обратно за у нас, идва едно момиченце и ми казва:

— Бързай, имаш телеграма от брат си, че си назначена и още същата вечер да тръгваш за Бургас.

След това, все в съня си, си отивам в къщи и почвам да си приготовлявам багажа — най-необходимите работи, които ми трябват. Приготвих ги, изпратих ги и с нощния влак тръгнах за Бургас. В съня си на гара Зимница ме посреща брат ми. Понеже за пръв път отивам в Бургас, той искал да излезе да ме посрещне. След това отидохме в Бургас заедно.

Целият този сън разправих на свекървата и на зълва си. След това си отивам в къщи и точно по обяд, след като си свърших работата и започнах да си мия главата, наистина дойде на зълвата момиченцето да ми каже да отида да изпратим баба й. След това всичко се случи точно така, както видях на сън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...