Jump to content

Recommended Posts

N.

ТИ ДОЙДЕ

Ти дойде най-после, дълго чакана слънчева любов! Аз немея пред тебе и затворил очи пред ослепителния блясък, чакам да прозвъни в мене музиката на твоето дихание.

Цял живот те търсих из друмищата, вслушвах се в песента на среднощния вятър и във виковете на птичите ята.

Къде беше ти, когато лежах самотен в буйната трева на моите родни поляни и с примижали очи изпращах керваните на белите облаци?

Погледни, — върху косите ми е попадал вече цвят от вишните на моята преминала пролет, но сърцето ми нехае за това и трепка както тогава, когато тичах бос по прашните пътища и газех мекия, хладен мъх на ливадите.

Времето ме изостави, аз излязох от неговия стремителен поток и сега съм в една малка бяла ладийка, понесена върху кристалното и безбурно езеро на вечността.

О, моя слънчева обич! Да знаеш колко дълго те чакаха очите ми! Погледът ми се топеше в безкрая на хоризонтите, и диханието ми изгаряше да срещне твоя небесен огън.

Къде беше ти тогава, когато не можех да затворя очи за отмора? Къде бягаше бързата ти стъпка, когато те виках в сънищата си?

Ето, сега си наблизо, моя слънчева любов, и аз не смея да отворя очите си и да те погледна, защото така, аз усещам по-добре твоето - присъствие, жаркия лъх на диханието ти и шепота на твоите небесни слова.

Моя любов, ти си, която ме показа сам на себе и ме отрази като в огледалната повърхност на стихналото езеро.

Ти си наблизо, дълго чакана обич! Ти ме приближи като укротена сърна, която гонех със стрелите на своите копнежи.

Ела, душата ми е разтворен цвят, а сърцето ми пееща лютня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...