Jump to content

МОЯТА НАКОВАЛНЯ - Б.К.Б.


Recommended Posts

В. К. Б.

Моята наковалня

Аз зная, че в мен текат две разнородни реки. Аз зная, че в мен текат два различни живота. Аз зная, че в мен живеят две различни души. Виждам всичко, което става в мен. Бележа с черни писмена различните мигове, които се редят в мен и виждам борбата на двете стихии, които се състезават в мен.

Днес се извисявам в небесните простори и в красотата на сияйното утро съзерцавам Величествения Ти Образ. Утре аз ще се рея по прашните друмища и гъстите лесове. Моите уморени нозе ще дирят отдих и моите помръкнали зеници ще жадуват за синевата на небесните простори.

Край мен пламти буйно огнище, край мен искрят нажежени стърготини. Аз съм арена, където се борят за надмощие две стихии, и често аз диря отдих в тихо и спокойно пристанище.

Ти стоиш край мен с чук в ръка. Преди да го стовариш върху моята наковалня, кротко ме питаш:

— Жадна ли си за светлина и огън?

— Господи, не знаеш ли, че цял живот за тях копнея!

— Тогава?...

— Тогава удряй върху моята нажежена наковалня. Нека край мен пламти буйно огнище, нека искрящият дъжд ме обвие като огнен облак, нека моите копнеещи зеници се наситят на светещия дъжд и моето изжадняло сърце се напои с топлите струи, които текат край мен.

Какво значат моите страдания и моята болка пред блясъка, що излиза от стоманения Ти чук?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...