Jump to content

6. Боян Боев


Recommended Posts

6. БОЯН БОЕВ

Когато отивах на Изгрева винаги се срещах с брат Боян Боев. Бях при него и донесоха един колет с фасул. Казва там на сестрите, да го вземат и да си го разделят както намерят за добре. След заминаването на Учителя при него идваха и го посещаваха от цяла България. Всеки му носи нещо и всеки го пита за някакъв съвет. Той съветите ги даваше така както Учителят е говорил по някакви проблеми. А той записваше всички разговори на Учителя с приятелите. Веднъж го виждам как куца с крака си. И го запитах, защо не е искал съвет от Учителя и да му помогне та да оздравее. Боян Боев ме изгледа и ми заприказва високо. „Това болно коляно и тази рана, която гнои я имам от Балканската война. Има години, когато не гнои. Веднъж не изтърпях и викам на Учителя: „Учителю, Ти мъртви възкресяваш, Ти болни лекуваш, слепи чрез Тебе проглеждат, помогни ми и на мене, кракът ми да оздравее!“ А Учителят му рекъл: „Мога да го сторя това дето искаш. На теб това ти е последно прераждане. Ти вече отиваш в ангелска йерархия. И затова, ако сега те излекувам, трябва да дойдеш пак в друго прераждане на земята и това страдание да си го изкараш до края. Та избирай. Сега или ще идваш отпосле още един път на земята.“ Боян се стреснал и извикал: „Сега, сега Учителю!“ Това ми разказа Боян Боев за неговото страдание. Друг път Учителят бе казал на няколко приятели: „Ако искате да срещнете един ангел в човешка форма, това е брат Боев!“ Та брат Боян Боев с куция крак се залежа и дойде време да си замине. Аз бях на погребението му и бяха се събрали много хора от цяла България. Сестра Паша Теодорова изнесе тържествено прощално Слово.
Като се прибрах в Петрич отидох при Ванга ясновидката. Тя ми каза: „Кой беше този, когото погребахте вчера?“ Отговарям: „Един голям брат. Казваше се Боян Боев.“ А тя отговори: „Е, ее-е, голям човек е бил той бре! Е, е-е, що народ виждам. Пък и виждам Вашия Учител е заобиколен с много ангели. Коя е тази жена в бяло? Много учена жена бре!“ Казвам: „Това е Паша Теодорова, стенографката на Учителя, която стенографира беседите, когато Учителят говори.“ Ванга съзерцава още, гледа натам с нейните вътрешни очи дето аз не виждам, усмихната е и каза: „А бре Вашият Учител е много голямо Слънце, свети по-силно от слънцето. Това да знаеш от мене.“ Аз се усмихвам. „Аз това си го знам Ванге и без тебе. Ние също го знаем. Ама ние сме много малко тези, дето го знаем. А другите що не го знаят, трябва да го научат. Ама да се научи, трябва да прочетеш от книгите Му, трябва да знаеш да четеш, ама не само с тия външни очи, ама и да имаш и духовни очи, да можеш да го разбереш.“ Ванга се съгласява. Аз си тръгвам и си мисля за духовните очи. На човек, ако не му се отворят първо външните очи и не му дойде времето да прочете нещо от Учителя, то иначе нищо не става. След това трябва да му се отворят духовните очи, да проумее какво е Словото на Учителя и накрая да тръгне чрез Словото по своя път и да го прилага. Ама това не на всекиму е писано. Благодаря на Бога, че на мене ми беше писано това, да срещна Учителя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...