Jump to content

Recommended Posts

Молитва на Царството

Господи, Боже наш, да възлезе молбата ни пред Твоето лице, да дойде Духът Ти и да прозябне* словото Ти в нашите сърца заради любовта Си, с която си ни възлюбил. Благий Небесен Баща, Авва, Отче, да дойде царството Ти, да бъде волята Ти, да свети името Ти на земята - това е желанието на нашата душа, това е нуждата, която постоянно усещаме в тоя свят. Велики Господи на всяка сила и крепост, застани зад делото Си. Преклони сърцата на ония, които си избрал да се назоват начатък на Твоята слава и величие. Благий Господи наш, ръководи ни с милостивата Си ръка. Просвещавай ни да не се уклоняваме от словото Ти, да не престъпваме закона Ти. Води ни като добър пастир при зелените пасища, при бистрите утоки**.

Един Ти, Господ и Спасител на света, знаен преди всичките векове на светлината, Един в зарящата виделина на живота ми, разшири душата ми, възрасти духа ми, възроди сърцето ми, просвети ума ми да Те славя сега и всякога.

Амин.

О.П. на В.Б.Б.***

Закваси сърцето си и думите

на устата си с мъдростта,

зрението и духа си — с истината,

ръцете и силата си - с правдата,

краката и подвига си - с добродетелта.

Тази молитва Учителя продиктува на годишната среща на Веригата, 16 август, неделя, 1909 г.

_______________________

* да прозябне (остар.) - да оживее, да прокара, да прорастне

** утоки (остар.) - извори

*** обичен поздрав на Всемирното Бяло братство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...