Jump to content

Десетте свидетелства


Recommended Posts

Десетте свидетелства

Така говори Господ: Изпълнете Моите заповеди и повеления. Ето, Моето слово пристига, заповед ви носи, за да заверите свидетелството на Духа Ми. Заверете истината на завета Ми чрез живота си. Дайте свидетелството на Духа, което ще се пази пред лицето Божие като залог на вашата вярност към Него. Засвидетелствайте истината на Бога чрез изповед, дадена пред Неговия свидетел. Отговорете с пълнотата на сърцата и ума си, без някакво съмнение и стеснение, и Бог, който вижда и знае всичко, ще ви даде според своята неизмерима благост и вечна милост.

Изповядайте пред Бога и Неговото лице истината, засвидетелствайте я пред Небето.

Първо свидетелство: Вярваш ли от сърце и душа в Единнаго, Вечнаго, Истиннаго и Благаго Бога на живота, който е говорил?

Отговор: Вярвам с всичкото си сърце и всичката си душа.

Второ свидетелство: Вярваш ли в Мене, Твоя Господ и Спасител, който ти говоря сега?

Отговор: Ей, Господи, вярвам с цялата пълнота на душата си.

Трето свидетелство: Вярваш ли в Моя вечен и благ Дух, който изработва твоето спасение?

Отговор: Ей, Господи, вярвам, че Ти ме водиш и действаш.

Четвърто свидетелство: Вярваш ли в Твоя приятел и спасител Господ Исус Христос и във всички твои братя?

Отговор: Вярвам в Моя приятел и във всички мои братя.

Пето свидетелство: Ще ли изпълниш волята на Единнаго, Истиннаго и Праведнаго Бога без колебание?

Отговор: Ще изпълня Неговата свята воля драговолно.

Шесто свидетелство: Ще ли се отречеш от себе си и от всичко световно за Неговата любов?

Отговор: От себе си съм се отрекъл вече за Него.

Седмо свидетелство: Ще ли посветиш живота, здравето си и всичко друго за Неговата слава и напредъка на Неговото дело?

Отговор: Всичко съм посветил вече за моя Бог.

Осмо свидетелство: Ще ли слушаш Моя глас и Моите съвети, когато ти говоря?

Отговор: Всякога това ще е моята радост, да те слушам, Господи.

Девето свидетелство: Ще ли си готов да изпълниш Моите заповеди без всяко съмнение?

Отговор: Ще изпълня Твоите заповеди, съмнения няма да имам.

Десето свидетелство: Ще ли ходиш винаги пред Моето лице с всичкото си незлобие на сърцето си и да не Ме огорчаваш никога?

Отговор: С всичкото си старание ще се трудя да постигна Божието обещание и да извърша това за Тебе, Господи.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...