Jump to content

Формули 162-183 Моя мир ви давам


Recommended Posts

Формули

„Моя мир ви давам"

Ев. Йо. 14:27

формула 162

Господи, душата ми желае да дойде мирът във всичката си пълнота.

формула 163

Мир, мир. Господи, просим!

Разумност, светлина и сила в умовете на человеците.

формула 164

Господи, да възрастне в мен всичко онова, Божественото, което е вложено в мен преди създание мира.

формула 165

Великата задача, която всеки трябва да peши:

Господи, нека Твоят мир и Твоята радост бъдат винаги с нас, за да могат сърцата и умовете ни да просветнат и да Ти служим с всичкото си сърце, с всичкия си ум, с всичката си душа и сила.

формула 166

Мир.

Мирът носи Божията радост.

формула 167

Милостта Божия да пребъде в нас през всичките дни на нашия живот.

формула 168

Мерухим, Мерухим, Мерухим.

Али Бехар. Махатма Аум.

С този ключ ще призовавате Духа на вдъхновението.

формула 169

Да дойде Божият мир Във всяка човешка душа, която живее в Божието велико слово.

Нека всички да се обединят и да работят в името на Единния и Вечен Бог!

формула 170

Ако нарушиш мира си, повтаряй си думите:

Аз имам вътрешен мир!

формула 171

Всеки ден казвайте:

Искам да изгладя всички спорове, всички недоразумения, които са Възникнали между мен и Бога, както между мен и ближния ми, и да върша волята Божия.

формула 172

Мирно ще легна и спя, защото само Ти, Господи, правиш ме да живея в безопасност.

формула 173

Със светлина и мир в живота!

Светлина и мир — за слава Божия на земята.

формула 174

Смиреният казва:

Господи, не моята воля да стане, а Твоята.

Смирението е Божия благодат, която пази душата от разтление. То е вътрешна защита срещу всички тайни грехове, които могат по всяко време да се появят и пораснат в почвата на сърцето. Смирението държи под власт лошите зародиши и семена и дава място на сърдечните добродетели да израстат и виреят в душата, докато пуснат корени в живота на духа. Всеки, който носи смирението като добродетел в душата си, носи в същото време и отпечатък на Божията святост и правда.

формула 175

Да се изпълнят душите с любов, радост, мир, дълготърпение, милосърдие, вяра, кротост, въздържание.

формула 176

Божият мир и Божието благословение да залеят цялата земя. (три пъти)

формула 177

Днес трябва да бъда кротък и смирен заради Онзи, който ми е дал живота.

формула 178

Божията благост и милост да посетят и помилват всяка човешка душа. (три пъти)

формула 179

Поставете ръцете успоредно една над друга, без да ги допирате, и ги движете в кръг отвътре навън, първо по-бързо, а после по-бавно. Правете това движение полека, само че ръцете да са по-раздалечени една от друга. Раздалечете настрани ръцете, вдигнете ги нагоре над главата и ги спуснете надолу, около главата и по тялото. Сега произнесете формулата:

В името на любовта, в името на мъдростта, в името на истината, всичкото Божие благо да се всели в нас!

формула 180

Господи, затвори вратата на злото! Господи, дай мир и светлина на всяка душа. Да пребъде Божият мир, да изгрее Божията радост и Божието веселие в нашите сърца.

формула 181

Бог е най-голямата сила в света. Бог е най-верният ни приятел. Бог е най-великото благо на земята.

формула 182

Мирът Божий превъзхожда всяко познание. В него се крият всички добрини на земята. Господ е всичката пълнота на живота на душата.

формула 183

Великата Божия любов зове всички человеци да се опознаят като братя и да носят знамето на мира.

(три пъти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...