Jump to content

Формули 220 - 239 Върви подире ми


Recommended Posts

Формули

„Върви подире ми"

Ев. Йо. 21:19

формула 220

При затруднения кажи:

Колкото и да е трудна тази работа, аз ще я свърша с Бога и с Духа, който ме ръководи. Господи, Ти всичко можеш! Твоят Дух, който си изпратил да ме ръководи, чрез Тебе всичко може. И аз чрез Твоя Дух всичко мога. Помагай ми сега в работата, която започвам, да я свърша добре. Да бъде тя за Твоя слава и за благото на моята душа.

формула 221

Господ мой, Бог мой!

Ихриш Бен рут!

Господи, където ме зовеш, там отивам.

Господи, опази живота ми, за да проповядвам за Теб.

формулата е дадена по време на бомбардировките над София, 1943-1944 г.

формула 222

Тази формула се употребява срещу разколебаване. Когато някой ви каже, че сте заблуден, отговорете му:

Аз ходя в пътя на любовта, която е подкрепена с мъдростта, озарена от светлината на истината, измерена с мярката на правдата и основана върху добродетелта.

формула 224

Заради любовта, с която Бог ме е облякъл, всичко, каквото ми се случи през деня, ще го считам, че е хармонично създадено. Благодаря Ти, Господи, че си ме удостоил с Твоята любов. Както и да ми говориш, аз Те познавам.

формула 224

Без вяра умът се колебае. Кажи в себе си:

С Господа, който е в мен, всичко мога. Господ живее в мен. И в хората живее Той. Той ще помага. Помощта не иде отвън, тя иде отвътре. Вярвам в словото Божие, в туй, което е вложил Господ в душата ми. Истината е в нас, а не отвън. Ако разбирам истината, ще я приложа.

формула 225

Господ казва тъй:

Опитайте ме във всички скърби, във всички най-големи противоречия и когато никой не може да ви помогне, Аз ще ви помогна. Вие ще ме прославите и ще познаете, че Аз направлявам.

формула 226

Ако искате да постигнете желанията си, казвайте на себе си:

Мога да бъда добър. Мога да бъда разумен. Мога да бъда силен. Мога да бъда богат.

Казвайте така с вяра и с убеждение и търсете добри, разумни, учени, силни и духовно богати хора, за да общувате с тях.

формула 227

От днес започвам да обичам своята Божествена майка, своя Божествен баща, своите Брат и Сестра. Христос е син Божий. Негов баща е Бог, Негова майка е Господ, Негова сестра и брат са Дух Святий.

формула 228

В каквото вярвате, това става. Колкото е силна вярата ви, толкова ще успявате. Ето защо постоянно дръжте в ума си мисълта:

Мога да направя всичко, каквото душата ми желае. Всичко ще бъде така, както Бог е определил. Какво е определил Бог за човека? Той е определил доброто и любовта като основа на новия живот.

формула 229

Търпението е сила, аз съм търпелив.

Търпението е успех, аз успявам.

Търпението е мощ, аз съм мощен.

формула 230

Господи, искам да придобия кротостта, да я приложа в живота си. Ще следвам Твоя път неотклонно, без никакво колебание и съмнение.

формула 231

Щам ученикът се намери пред някоя мъчнотия, нека каже:

Всичко мога да направя чрез Господа Исуса Христа!

формула 232

Ученикът на Новото всякога казва:

Мога!

Кажеш ли „не мога", ти обезсилваш Бога в себе си, а като кажеш „мога", ти Му даваш сила да се прояви.

формула 233

Събуди се, събуди се ти, който спиш!

Стани ти, който си паднал, и простри ръцете си към

надеждата, която си изгубил!

Ръката, която те крепи, не е отслабнала и любовта на живота към теб не е угаснала.

формула 234

Благодаря Ти, Господи на любовта. Ти, който ме направи аз да мога!

Когато ученикът има затруднения, нека да каже:

Бог е в мен. И Той прави аз да мога. За Божията любов няма „не мога". Бог е любов.

формула 235

Благодаря Ти, Господи!

Красивото, великото в живота на всеки се заключава в благодарността му към Бога за това, което му е дадено. Ще коленичите с дясното коляно, а лявото ще издигнете нагоре и ще отправите тайна благодарителна молитва към Господа на любовта, който досега не е призоваван и който иде да поправи света.

формула 236

Уповавай на Господа с всичкото си сърце, уповавай на Господа с всичкия си ум. Във всичките си пътища познавай само Бога и Той ще оправи стъпките ти.

формула 237

Когато срещнете някоя мъчнотия, кажете:

Моята воля е диамантена и пред тази воля всяка мъчнотия трябва да отстъпи.

Господи, Ти си всякога благ, никога не си ме оставял и сега ще ме избавиш, аз вярвам и на Тебе оставям слабостта си.

формула 238

Ученикът трябва да каже на Учителя си така:

Аз ще разреша всички задачи, които си ми дал в живота. Аз ще ги донеса пред Теб на одобрение и каквато корекция направиш, ще я приема с разположение.

формула 239

„За всичко благодарете, защото това е волята Божия за вас в Христа Исуса"

I Сол. 5:18

Господи, благодаря Ти, че си ми дал един отличен ум, в който да вложа Твоята мъдрост. Господи, благодаря Ти, че си ми дал едно отлично сърце, в което да вложа Твоята любов. С тази любов и мъдрост аз ида да Ти служа тъй, както досега не съм Ти служил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...