Jump to content

Формули 255 - 287 Крепкий, за да спасявам


Recommended Posts

Формули

„Крепкий, за да спасявам"

Ис. 63:1

формула 255

Дойде ли злото върху вас, не го нападайте, но само се отбранявайте. Дойде ли ви някакво изкушение, изговорете тихо в себе си:

Бог е любов, Бог е мъдрост, аз съм добро, аз съм истина.

Тази формула е мощно оръжие против злото. Дайте път на Бога в себе си да прояви Своята любов и мъдрост. Щом се намерите в противоречие, произнесете формулата и мислете върху нейното съдържание и смисъл. Произнасяйте я с всичкото уважение и почитание. При всички трудни моменти произнасяйте я без колебание, тя е като добро оръжие, с което можете да се защитавате. Можете да я произнасяте и в множествено число.

Бог е любов, Бог е мъдрост ние сме добро, ние сме истина.

формула 256

Страданията и радостите са Божествените блага, които Бог ни е дал. Светът се преобразува. Като чуете гласа Му, станете! Като чуете гласа му, оживейте! Като чуете гласа Му, възкръснете!

формула 257

Ученикът неизбежно ще мине през вътрешни борби и противоречия, но той не трябва да се обезсърчава, нека да произнася следната формула:

Душе моя, с теб е Бог, ти ще победиш! Аз вярвам в един Бог на любовта, аз вярвам в един Учител на мъдростта, аз вярвам в един Дух на истината.

формула 258

При отчаяние кажете:

Господи, аз те благославям хиляди и милиони пъти.

При трудни моменти в живота кажете:

Господи, Ти ме изпрати на земята, Ти ще ме избавиш от това затруднение.

Може да кажете още:

Господи, бъди милостив към мен. Загазих, не мога сам да се оправя.

Щом човек добие самообладание, страданията в живота му сами по себе си изчезват.

формула 259

Благ е само Бог, от когото излизат всички неща. Бог е и в началото, и в края, т.е. алфа и омега на нещата.

формула 260

Най-малката любов носи страдание. Страданието дава опитност. Опитността дава знание. Знанието произвежда мъдрост. Мъдростта довежда до истината.

формула 261

Когато искаме някой човек да ни помогне и да не ни прави зло, съсредоточаваме погледа си между веждите му и мислено произнасяме три пъти:

Бог живее в теб, Бог живее в мен. Мисли по Бога и говори с Бога в мен.

или:

Бог, който живее в тебе, няма да ми направи никакво зло.

формула 261

Съсредоточете мисълта си в следното изречение:

Да снеме Бог всяко лукаво иго.

При изговаряне ръцете от хоризонтално положение се издигат над главата и постепенно се свалят покрай тялото. Концентрирайте мисълта си върху изречението:

Да въведе Бог душите ни във вечната свобода на Своя Дух.

След което концентрираме ума си в живия Господ на любовта - Христос. От изходно положение - ръцете пред лицето в хоризонтално положение с обърнати длани навън и допрени пръсти, бавно разтваряме ръцете встрани пак в хоризонтално положение. След това се издигат над главата, дланите се приближават, като най-напред се допират пръстите, след което се спущат пред брадата. Дланите се отдалечават една от друга, за да се обърнат навън, а пръстите остават допрени. В това положение ръцете се издигат бавно нагоре пред средата на лицето. Оттук ръцете отново се отдалечават встрани до хоризонтално положение. Цялото упражнение се повтаря три пъти, след което ръцете се свалят надолу с допрени пръсти.

формула 263

Огради ме, Господи, с великата броня на Божествения живот и Божествената любов.

формула 264

Аз познавам един Бог на любовта, един Учител на мъдростта и един Дух на истината, които призовавам да дойдат и с животворната си сила да разпръснат всички зли влияния, (три пъти)

формула 265

Когато се приближавате към някой неприятел, не бързайте изведнъж да застанете пред него, а отдалече вдигнете ръце, турете ги пред уста с длани навън и като произнесете формулата, духнете навън.

В името на Божията любов,

в името на Божията мъдрост,

в името на Божията истина,

в която живеем и се движим,

и със силата на живото слово Божие

да се разпръснат всички зли и лукави помишления,

които искат да спънат великото и свято дело.

Изговорите ли това, ще забележите, че всяка зла мисъл, всички стрели и муниции на неприятеля ви ще се разпръснат. Не направите ли това, не се ли приготвите, вие изпадате в една засада. Тогава идват съмненията, терзанията, омразата, злобата и казвате, че нещо ви души. Но ако неприятелите насочват известни сили, то ние имаме право да употребим други в противодействие. Ходете разумно и употребявайте това оръжие спрямо когото и да е. Ще погледнете нагоре и ще направите упражнението. Това е само един начин да се фиксира вашият ум едновременно, за да противодействате. Упражнението може да се изпълни и мислено, но когато и ръцете действат, по-силно е - едновременно вземат участие и ума, и сърцето.

формула 266

Вън всички разочарования от моята душа!

Вън всички противоречия от моята душа!

Огън и жупел на ония,

които искат да задушат тоя огън на любовта.

Бог живее в нея и ще ме пази,

защото Той обгради моето тяло със Своята любов.

формула 267

При нужда повтаряйте тази формула и ще се оградите със светли и положителни сили.

Светлина, светлина, светлина.

Любов, любов, любов.

Правда, правда, правда.

формула 268

За разхипнотизиране се произнася следната формула:

В името на Божията любов, в която няма измяна, и в името на Божията мъдрост, и в името на Неговото слово, тъй да бъде!

Духва се.

Това е вече закон!

И се правят обратни паси. Против тази сила, против тази магия няма друга сила, която може да устои. Така ще се разпръснат всички основи на черната ложа и всички нейни сили ще се махнат. Всеки от вас ще гледа да се пробуди. Сега ще се съедините всички, ще работите по закона на любовта, ще турите закона на хармонията и той ще почне да ви отваря пътя и ще дойдат Божиите мисли във вас.

формула 269

Дойде ли дяволът да ви изкушава, не се борете с него, но призовете Божието слово на помощ и си кажете:

Не само с хляб може да се живее, но и с всяко Божие слово. Ще живея с него и ще се боря с него.

Само така човек ще стане физически и духовно красив.

формула 270

В името на абсолютната справедливост признавам своите грешки и обещавам, че ще ги оправя.

формула 271

Сърце, ум, душа, дух!

Ще теглите ръцете си от гърдите до под лъжичката и ще произнесете думата „сърце". Като я произнесете, ще мислите за всички херувими, понеже сърцето е свързано с тях. После ще движите ръцете си нагоре към главата и ще произнесете думата „ум". След това ще разтворите ръцете си настрана и ще произнесете думата „душа". И най-после ще приберете ръцете си пред челото и ще произнесете думата „дух". Значи духът включва в себе си всички движения.

формула 272

Господи, обгради ни с Твоята огнена верига! Пази ни! Аз мисля, че с Теб ще успеем, защото Ти си с нас и около нас.

формула 273

Направете мислено един светъл кръг около себе си и един над главата си с дясната ръка и кажете:

В името на Божията любов, в името на Божията мъдрост, в името на Божията истина и със силата на Духа Божий в тия светли кръгове да се разбият всички лоши мисли, които идат, всичките лоши заклинания да станат на пух и прах.

формула 274

Иде Възкресението на любовта!

Сега няма да казвате "Христос воскресе!", но ще кажете:

Да Възкръсне любовта!

Да се разпръснат враговете, които ни мразят!

В любовта има само един път - пътят на мъдростта.

Любовта носи само едно благо - добродетелта.

Любовта си служи само с едно право - Божията правда.

Желаем да срещнем Христа и той да ни каже лозинката за новия живот — възкресението на любовта!

формула 275

Господи, помогни на този дух да не прояви злото, а да прояви доброто, което си вложил в него.

формула 276

Господи, разпръсни всички лъжи, замисли, мисли и планове на тъмните сили. Разбий козните им, да потънат в земята и да се разтопят във водата.

Накрая се духва.

формула 277

Господи, огради ме с диамантената стена на Твоята бяла светлина. Божият Дух, възлюбленият на моята душа, ще направи всичко за мен.

формула 278

С тази формула се пъдят шумни и лоши духове.

Аз съм мобилизиран, аз имам работа, аз служа на Бога. Ако искаш да служим заедно, остани. Ако не, напусни!

формула 279

Фир-фюр-фен, Тао би Аумен.

Без страх и тъмнина - в любовта безгранична.

В Божествения път трябва да се върви с най-малкия страх и с най-малката тъмнина, защото те причиняват най-малка вреда и отклонение. А който много се страхува, той не може да следва този път, затова ученикът трябва да придобие изкуството да се страхува най-малко и да има в съзнанието си най-малката тъмнина. Думите „фир-фюр-фен" изчистват, а „Тао" съгражда, Аумен" дава сили за градежа.

формула 280

Господи, огради ме с благия Си Дух,

да мога да изпълня Твоята свята воля.

Господи, огради ме с благия Си Дух,

да осветя Твоето име на земята.

Господи, огради ме с благия Си Дух,

да работя за идването на Твоето царство на земята.

Да бъде благословен Господ Бог мой.

Амин.

формула 281

Ти, Великий, който благославяш и създаваш, оправи всичко в мен и около мен. Ела, оправи ума ми, нека право да мисля! Ела, оправи сърцето ми, нека любов жива да блика! Бог живее в мен и аз живея в Него.

формула 282

Сърцето си не залагай, ума си не продавай. Истинският живот е този, в който Словото става плът.

формула 283

В името на Божията любов, в името на Божията мъдрост и със силата на Неговото слово да изчезнат всички дяволски работи.

Духва се. формулата се произнася три пъти.

формула 284

Ученикът работи с формулата:

Всичко е възможно!

формула 285

За ограждане сутрин и вечер. Пръстите са събрани пред устните и като се духа, разтварят се настрани.

Господи на любовта, Боже на светлината, разпръсни всички нечисти влияния около мен. (три пъти)

формула 286

Велики Господи на любовта, Велики Господи на мъдростта, Велики Господи на истината, в тия трудни времена издухай мрачните мисли от моето съзнание, за да не се съблазнявам, за да бъда ученик на Великото Бяло братство.

формула 287

За да се оградите от външни атаки, начертайте с мисълта си около себе си един светъл кръг и още един такъв кръг - отпред назад. Застанали в средата на тези светещи кръгове, произнесете:

Със силата на Духа Божий всички лоши мисли да се разсипят, да се разпръснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...