Jump to content

Формули 288 - 312 И да просим от Бога да се изпълните с познанието на Неговата воля


Recommended Posts

Формули

„И да просим от Бога да се изпълните с познанието на Неговата воля"

Еф. 3:10

формула 288

Бог е вложил всичко в моята душа. Аз искам да се изпълни волята Божия, да се изпълни Божият план. Каквото Бог е намислил за мен, да бъде волята Божия. Аз ще работя да стане каквото Бог е наредил.

формула 289

Милостиви, святи и благи Господи, изяви светлината на Твоето лице, да сторя Твоята воля.

Едно от правилата при изговарянето на тази свещена формула е да бъдете много положителни и да имате детински дух. Някой може да каже многомилостиви", вместо милостиви", но не, няма по-силни думи от "милостиви, святи и благи Господи" и като ги произнасяте, Господ ще ви слуша. Милостта е качество на Бога и всеки, който призовава Бога в Неговата милост, Той му се изявява. И всеки, който Го призовава в Неговата светлина, Той пак му се изявява - светлината е Неговата святост. Святостта Божия носи светлината.

формула 290

Тази формула се изрича мислено:

Желая, Господи, със силата на Твоята любов и мъдрост да възрастнат в мен добродетелите, които отначало си вложил в моята душа. И аз ще приложа всичката си сила на Твоето лозе, за изпълнението на Твоята воля.

формула 291

Да настане мир в душата ти, щом кажеш:

Такава е волята Божия!

формула 292

Дето и да ме изпратиш, Господи, ще извърша волята Ти на драго сърце, защото Те обичам.

формула 293

Като правите упражнение с дишане, добре е да произнасяте следните формули.

Вдишване: Да се прослави името Божие в мен.

Задържане: Да се въдвори царството Божие в мен.

Издишване: Да бъде волята Божия.

Ако тези формули се произнасят редовно сутрин, на обяд и вечер, а и през някое друго време, човек ще може да реализира 75 % от плановете си в живота.

формула 294

Господи, научи ни да мислим за нашите братя и сестри, както Ти мислиш за тях. Научи ни да чувстваме добре и да постъпваме добре.

формула 295

Каквото и да е вашето състояние, трябва да знаете, че вторичните състояния у вас са ваши, те не са от Божествен произход. Имаш омраза, ще се обърнеш към Бога, ще кажеш:

В Бога всичко е добро. Бог е любов. Следователно туй, което сега съм загубил, за в бъдеше ще го постигна!

формула 295

При мъчнотии изговаряйте:

Ще го бъде тъй, както аз не зная!

формула 297

Напишете в ума и в сърцето си следните мисли:

Искам да изпълня Божията воля,

за да бъда здрав и полезен на себе си.

Искам да намеря Божието царство и Неговата правда,

за да бъда полезен на ближните си.

Искам да осветя името на Бога на земята,

за да свърже всички добри, разумни и възвишени души

по целия свят.

Без истината не можете да изпълните Божията воля.

Без мъдростта не можете да намерите Божието царство и Неговата правда.

Без любовта не можете да осветите името на Бога.

формула 298

Молитвата е приета, когато се има предвид волята Божия. Направете следния опит, вдълбочете се в себе си и кажете:

Господи, готов съм още сега да изпълня Твоята воля, която движи всичко в света!

Или пък кажете:

Аз съм намерил благодат при Тебе, искам да почувствам радостта Ти в името на Твоята любов, мъдрост и истина!

Ще се почувствате възродени.

формула 299

Когато се натъкнем на някоя мъчнотия, да кажем:

Така е определил Господ, такава е Неговата воля.

Трябва дълбоко да се проникнем от мисълта, че каквото и да ни се случи, то е от Бога определено. Дръжте се за вярата и не се бойте. Не се опитвайте сами да се спасявате.

За всичко съветник да ми бъде Бог.

Правилно е да не правим никакъв опит да избегнем това, което Бог е определил за нас, дори и да знаем, че ще ни се случи. Във всичко, което става в нас и около нас, да виждаме Божия пръст. Само по тоя начин ще придобием мир в душата си и светлина в ума си, за да разбираме правилно живота.

формула 300

Осветявам името Божие в мен, търся царството Божие и Неговата правда, изпълнявам волята Божия.

формула 301

Това, което в началото не е било, като се прояви, образува всички невъзможности в света. Това, което в началото е било, като се прояви, образува всички възможности.

формула 302

Господи, в мен две мисли няма да има - само един свещен ум, само едно сърце, чисто и свещено, само една свещена душа, един дух, да извърша Твоята велика воля и през всичките векове да бъда съработник с Тебе и да служа с Тебе заедно.

формула 303

Дойдете ли до един кръстопът, кажете си:

Всичко е от Бога! Той е създал земята и аз ще бъда благодарен от нея, ще използвам условията, при които съм поставен. Един ден, когато свърша училището на земята, Бог ще ме постави при по-добри условия на друга планета, там да раста и да се развивам. Обаче ако не изпълнявам волята Божия, даже няма да използвам и условията на земята.

формула 304

Ние ще изпълним волята на нашия Господ на любовта, мъдростта и истината без страх и тъмнина и в нас ще живее и ще се проявява Духът Христов.

формула 305

Максимите, които ученикът може да приложи, са: Господи, да бъде нашата воля, но да стане Твоята! Господи, да бъде нашата любов, но да стане Твоята!

формула 306

Отивате ли при Господа, не трябва да просите, но кажете:

Господи, научи ме как да работя, как да изпълня Твоята воля.

формула 307

Господи, да бъде Твоята воля! Аз ще приема на драго сърце всичко онова, което иде от Твоята ръка и ще изпълня Твоята воля без никакво престъпване на този закон.

формула 308

Казва се при сутрешната молитва:

Господи, дай благословение и на моите братя, както даваш и на мен. Аз ще те слушам, както ме учиш, ще прилагам любовта, според както е волята Божия.

формула 309

Господи, какво искаш да направя за тържествуването на царството Ти на земята и за осветяване името Ти между человеците? Аз познавам Живия Бог, който е в мен, и изпълнявам волята Му!

формула 310

Ние ще изпълним волята на нашия Господ на любовта, мъдростта и истината без страх и тъмнина. Ние и Отец ще бъдем едно.

формула 311

Има Един в света и цялата жива природа говори за Този Единния, Великия Учител.

Ние Го наричаме Учител, Отец, Господ.

формула 312

Да вършим волята Божия, това значи да се обновяваме. Не вършим ли волята Божия, ние се натъкваме на изкушения и трябва да се молим:

Господи, прости ни, че Те заставяме да постъпваш с нас както не искаш. Извади ни от изкушението, за да познаем Твоето светло любящо сърце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...