Jump to content

Формули 313 - 329 Едно тяло и един Дух


Recommended Posts

Формули

„Едно тяло u един Дух"

Еф. 4:4

формула 313

Любовта е мощна сила, която лекува всички болести. Вие можете да се лекувате сами, като произнесете правилно думата ,,любов". Ако страдате от някоя болест, кажете дълбоко в себе си с вяра и упование във Великото:

Бог е любов. И в любовта болести не съществуват.

Кажете ли тия думи два-три пъти, болестта ви ще изчезне. Кажете ли думите „Бог е любов", веднага станете от леглото си.

формула 314

Този, на когото съзнанието е будно, може да се лекува само с мисъл. Щом заболее, той веднага се издига в мисълта си и там изправя погрешката си, която е причина за болестта му. После слиза в сърцето си, дето също изправя погрешката, която е причинила болестта му, и най-после я изправя в областта на волята си, като казва:

Да бъде волята Божия!

Щом каже така, болестта и мъчнотията му изчезват.

формула 315

Поставете ръка на болното място и кажете с разположение:

Господи, заради Твоята слава влей елей на здраве и живот в моите клетки, за да мога да Ти служа с радост и веселие.

Същата формула може да се произнесе, като се постави лявата ръка на лявата половина на главата.

формула 316

Слушам, ставам, здрав съм, силен съм, бодър съм.

Тази формула се произнася три пъти със следните движения:

При изговаряне на „слушам" двете ръце се поставят близо до ушите с длани, обърнати към тях, и с пръсти, насочени нагоре.

При изговаряне на „ ставам" ръцете с тласък се изнасят нагоре, те са опънати и успоредни една на друга.

При изговаряне на „здрав съм" ръцете се разтварят настрани и се задържат в хоризонтално положение с длани, обърнати надолу.

При изговаряне на „силен съм" ръцете се събират пред гърдите, дланите са една срещу друга, пръстите се опират във върховете и сочат надолу.

При изговаряне на „бодър съм" ръцете се спущат отстрани на тялото.

Каквото и да се случи, както и да се чувствате, каквато и работа да вършите, трябва да изпратите добри мисли в пространството.

Слушам, Господи!

Ставам, когато Той дойде!

Здрав съм, защото Бог е при мен.

Силен съм, защото обитавам в Неговата сила.

Бодър съм, защото живея в любовта безгранична,

в която няма никаква измяна.

формула 317

Ако си болен, кажи:

Обичам Те, Господи!

И ще оздравееш. Божията сила се проявява в трудните моменти на живота.

формула 318

Ще изправя погрешката си!

Това е законът на подмладяването.

формула 319

При болен или страдащ хвани ръката му и мислено кажи:

Господи, Ти си силен и всемогъщ, ако искаш, можеш да освободиш този човек от страданията му.

формула 320

Твоето слово е живот. Твоят дух е любов.

Ти си, Господи, наша виделина,

Ти си наша опора, в Теб е нашата сила.

формула 321

Събличам стария човек на греха, събличам всички мои болести, немощи и заблуждения и ги изпращам в земята

При тези думи се прави обливане с паси, като ръцете се срещат длан с длан над главата, минават покрай тялото, изтръскват се и се прикляква.

Обличам новия човек на любовта, мъдростта, истината, правдата и добродетелта

формула 322

Повтаряй всяка сутрин по десет пъти:

Ще се подмладя!

Думите са сила, всяка казана дума носи своите последствия. Всяка добра дума е един капитал.

формула 323

Отсега нататък аз ще живея тъй, както Бог иска от мен. Бог ще живее в мен и аз в Него.

Това значи, че живееш в проявленията на Божията любов, в лъчите на Неговата мъдрост.

формула 324

Господи, аз съм немощен, Ти си всесилен, изяви се!

формула 325

При дълбоко дишане за възприемане на прана, на жизнено-магнетичната енергия, нека да се изговорят мислено следните мисли.

Вдишване:

Благодаря Ти, Господи, за Божествения живот, който прониква въздуха и който приемам заедно с тоя въздух.

Задържане:

Този Божествен живот, който съм приел, прониква в цялото ми тяло и внася навсякъде сила, живот и здраве.

Издишване:

Този Божествен живот проявявам навън в своята дейност. Той е израз на Твоята любов към нас. Аз ще употребя тази сила, за да Ти служа.

формула 326

Господи, Ти всякога си благ.

Никога не си ме оставял. И сега ще ме избавиш.

Аз вярвам и на Тебе оставям слабостите си.

формула 327

Милостив и жалостив е Господ

и Неговата благост е над всичко!

В Господа всичко живее и се движи.

Той е веселие и радост на всичко живо в света.

формула 328

Благодарете за всяка болест, за всяко страдание, за всички изпитания и кажете на Бога в себе си:

Благодаря Ти. Господи, че всякога си ме слушал и ще превърнеш страданието ми в радост. Зная, че всичко, което се случва в живота ми, е за проява на Божията слава.

формула 329

Хванете долната месеста част на ушите си с палец, показалец и среден пръст, като поставите палеца отзад, и произнесете следните думи:

Господи, искам да бъда здрав, желая всички хора по света да бъдат здрави.

После преместете същите пръсти и хванете горната част на ухото - неговия връх, където е зоната на ума, и кажете:

Господи, желая да бъда умен като всички умни хора, които са живели преди мен.

След това по същия начин хванете и средната част на ухото, в зоната на чувствата, и произнесете формулата:

Господи, желая да бъда активен и експедитивен в чувствата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...