Jump to content

Формули 448 - 463 Не чрез сила, не чрез крепост говори Господ, но чрез Духа ми


Recommended Posts

Формули

„Не чрез сила, не чрез крепост говори Господ, но чрез Духа ми"

Зах. 4:6

формула 448

Дето живее нашата душа, там и Бог живее.

Като се изправите за молитва, Бог вече е пред вас. Давид казва: „Гледах Господа пред лицето си".

формула 449

Господи, ние искаме да възприемем Духа на любовта.

Господи, ние искаме да възприемем Духа на мъдростта.

Господи, ние искаме да възприемем Духа на истината.

Да бъде, Господи, благословено Твоето име сега и всякога.

Амин.

формула 450

Духът носи живот. Живейте в Духа.

формула 451

Душата си ти повдигни в Господа за всички дни.

За основа чист живот положи,

със сърце пълно с любов си ти послужи.

формула 452

Духът е светлата звезда и живот, и опора на мъдростта, отричане на злото и приемане на Словото, сила и живот на Царството небесно, равновесие, начало на света и светъл лъч от любовта

формула 453

Размишление за Господа на милостта

Да благоволи Господ да скъса всички връзки, които пречат на духовното ни повдигане. Да даде Господ здраве, сила и живот на нас, на децата ни, на близките ни, които искат да служат Господу. Да се въдвори царството Божие между нас и да благослови Господ делото на Веригата. Да благослови Господ слушателите, членовете и учениците на Бялото братство. Да благослови и нас със Своята милост, за да вършим добрата воля Божия всякога. Ние призоваваме Господа на милостта, който я е изявил.

формула 454

Размишление върху Божията правда

Да се въдвори Божията правда на земята във всичката нейна пълнота Да осени първо всички домове. Да вдъхне в сърцата на верующите Божествената ревност, да я възприемат във всичката нейна красота и да я приложат във всичката нейна хубост и пълнота.

формула 455

Зная положително, че Бог е вложил в моята душа и в моя дух велики работи. И сега моето велико желание е да разработя всичко това, което Господ е вложил в мен, и да бъда винаги благодарен и верен.

Работа с псалмите

Буден е този същият дух, който прониква през всичките псалми, който от дълбините на человеческата душа постоянно излиза и се отправя към Бога; ту в радост, ту в скръб, ту в моления, ту в славословия. Велика тайна. Христос, бъдещият спасител на човечеството, постоянно възвишава гласа си към небето, към Бога, нашия Отец, за милост и покровителство над всички, които страдат. Той се моли, за да се даде виделина на сърцето на избраните да не би даже и те да се усъмнят и кажат - празно е да се слугува Господу. Той влиза най-после в светилището на Божиите тайни и вижда, че краят на тези, които са поластвани* и богатени не в Господа, а в света, е печален. Тях ги очаква погибел, такава, която никога не са сънували. Но как тоя праведен Дух се провиква - но мен сърцето ми гореше!** Да, този Дух на виделината винаги е горял за нас. Той ни е обнемал***, той ни е помагал във всички немощи, той се е молил за нашето изкупление от самото начало. И колко добре говореше в Псалом 73, стих 28: "Но заради мене, добре ми е да се приближа при Бога. Положих упованието си на Тебе, Господа, Йехова, за да проповядвам всичките Твои дела". Какво величествено заключение да повярват бъдещите поколения! Учителя дава насоки и при четенето на псалмите:

* поластван (книж.) - помилван

** Пс. 73:23

*** обнема (книж.) — обхваща

Пс. 1 се чете вечер

Пс. 2 - сутрин

Пс. 11 - за добро

Пс. 17 - когато си онеправдан

Пс. 19 и Пс. 103 - в сряда

Пс. 20 - за благословение и благодарност

Пс. 21- за духовно повдигане

Пс. 23 - за вяра, може всеки ден

Пс. 25 и Пс. 132 - в събота

Пс. 27 - във вторник

Пс. 28 - в полунощ, за помощ, когато паднеш духом

Пс. 32 - при изповед, девет нощи подред в 3 ч.

Пс. 34 - в обезсърчение

Пс. 38 и Пс. 41- за болни

Пс. 39 - срещу врагове

Пс. 44 - в петък

Пс. 45- в 16.30 ч.

Пс. 51- 40 дни при смъртен грях

Пс. 55 - при скръб в 4 ч.

Пс. 57 - за болни духом

Пс. 61 - в неделя

Пс. 62 - при тъга, за вяра

Пс. 68 - при страх

Пс. 70 - за духовна помощ

Пс. 88 - в скръб

Пс. 91 - в обезсърчение и за ограда всеки ден

Пс. 110 - срещу неприятели

Пс. 112 - в четвъртък

Пс. 115 - за Слово Божие и слава

Пс. 116 - за благодарност

Пс. 117 — на планина

Пс. 119 - при заминаване

Пс. 127 - за закрила

Пс. 128 - за децата

Пс. 133 - за хармония на числото 13

Пс. 140 - за предпазване от беди

Пс. 143 - в понеделник

Пс. 148 - за тъжба в 24 ч.

Нумерология

1 Радвай се, че си намерил своя Учител.

2 Вярвай в безконечните дарования на Духа и ще видиш вечната реалност и постижимост.

3 В непостижимото е Бог.

4 Със Своето слово Той изпълва небесата и милиардите слънца.

5 Пътят на невъзможното и непостижимото е път на реалното благо, път на всички трайни ценности в живота.

6 Непостижимото и невъзможното ни въвеждат в царството на непресъхваемата радост и ни разкриват изворите на безконечните дарования на Духа.

7 Пълнотата на всичката пълнота, Твоите творения легнаха във всичко.

8 Великият копнеж който сгрява душата, ни разкрива красотата на вечните обиталища на Духа, дето пребъдват творческите сили на космоса.

9 Пътят към свещените извори на живота.

10 Безграничният.

формула 456

Да предаваме в ръцете Божии всичко и да очакваме с търпение всичко. Делото е Господне. Няма нужда да поставяме за препятствие другите, Той знае: нашата длъжност е вярност.

формула 457

Когато си изложен на големи опасности, кажи:

Господи, Ти всякога си благ, никога не си ме оставил и сега ще ме избавиш, аз вярвам и на Тебе ще оставя съдбата си.

формула 458

Там, където е любовта, мъдростта и истината, там е Бог.

Всичко в света се осмисля при любовта.

Всичко в света се огражда при мъдростта.

Всичко в света се запазва само с истината.

формула 459

Господи, благодаря ти за всичката Твоя милост, която ми даваш.

Да бъде, Господи, Твоето слово като меден сок в нашите умове.

Твоето слово е живот. Твоят Дух е любов. Ти си, Господи, нашата виделина и опора. В Теб е нашата сила.

формула 460

Любовта е път за кристализиране на човешката душа. Мъдростта е път за пречупване на Божествената светлина. Истината е път за реализиране на Божествената светлина, която носи свобода. Истината е една. Бог е един, който се проявява. Той е любов, мъдрост, истина. Ние не можем да бъдем излъгани от никого, защото живеем в тях.

Това е една формула, която ще прилагате, когато искате да разрешите някой въпрос.

формула 461

Съзерцавайте върху следната мисъл:

Така да се Възпламени Божията любов в нашите души и в душите на всички верующи, които Му слугуват, както слънчевите лъчи.

формула 462

Човешката душа е плод на Божията любов. Аз съм жив и Бог е в мен. А щом е мой Бог, с Него мога да направя всичко. Човешките дарби са от Бога.

формула 463

Заключителна формула след молитва

Господи, всичко това да бъде за Твоя слава и за благото на моята душа.

Заповедта на Учителя

Обичай съвършенния път на истината и живота.

Постави доброто за основа на дома си,

правдата за мерило, любовта за украшение,

мъдростта за ограда и истината за светило.

Само тогава ще ме познаеш и Аз ще ти се изявя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...