Jump to content

Recommended Posts

ПСАЛОМ 91

Едно младо войниче било пуснато в отпуска за кратко време и отива при Учителя да го благослови, за да му е по-лека службата. Поздравило Учителя, целунало му ръка, казало, че е дошъл за малко и довечера си заминава за Беломорието, където е мобилизиран. Учителя му казал да препише псалом 91 и да го сложи в джоба на куртката си. „Но аз го знам наизуст!" - възкликнал войникът. - „Рекох, препиши го и го постави, както ти казах!" - „Добре, Учителю!" Целунал му ръката пак и си тръгнал. Момчето изпълнило поръката на Учителя. Качило се на влака, а навън завалял проливен дъжд. Машинистът забелязал, че му се дава знак със светлина да спре влака, а наблизо имало мостче, което от поройния дъжд било разрушено! Той дръпнал внезапната спирачка и успял да спре влака, преди да стигне разрушения участък на линията. Вътре във влака пътниците изпопадали един върху друг, а после наскачали от влака и с ужас констатирали каква страшна катастрофа била предотвратена и животът им - запазен. Слязло и войничето от влака и като видяло от каква опасност са успели да се измъкнат, поблагодарил на Бога и на Учителя за псалома, защото той бил заспал, а и в този момент едва ли е могъл да предвиди всичко, което се е случило.

Като се освободил от казармата, той отишъл при Учителя да му целуне ръка и да му благодари. Учителя му казал: „Разбрахте ли защо трябваше да се препише 91-и псалом?". - „Да, Учителю, добре, че го преписах и заших в куртката си, защото, както бях заспал, нямаше да има време да кажа наизуст 91-и псалом."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...