Jump to content

Как се запознах с Крум Въжаров


Recommended Posts

Как се запознах с Крум Въжаров

Група младежи решихме да отидем на екскурзия на Мусала. Спомням си, баща ми дойде с мен да ми носи раницата до спирката на рейса и да види с кого отивам. Като се качих в автобуса, за моя изненада билетът със запазеното място се падна не до млад човек, а до един възрастен, много симпатичен господин. Той се усмихна приветливо и ме покани да седна на мястото до прозореца. Заприказвахме се. Като разбрах, че е ученик на Учителя, започнах да му задавам много въпроси. Той също отиваше на екскурзия на Рила и на драго сърце дойде с нас до връх Мусала. Бях много радостна, че имам възможността да беседвам и контактувам с един толкова интелигентен и ерудиран човек, а също така и духовно извисен. Към края на екскурзията той ме покани да участвам в младежките събирания за Словото на Учителя, които водеше. Благодарих на Бога, че ще имам възможността да уча на живо, пряко от учениците на Учителя.

Събирахме се главно на Витоша, на Брезите, които ние посадихме и с тях оградихме една полянка. В средата направихме огнище и винаги имахме гореща вода от близкия извор. Това беше нашето място, което не се виждаше от пътя. Нарекохме го Брезите. През зимата се срещахме и на по-близки места в снега и студа, но то, Живото Слово, беше, което топлеше сърцата ни. Събирали сме се и в домовете на Дора Иванова, Марта Александрова и на някои други приятели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

×
×
  • Създай нов...