Jump to content

Recommended Posts

8.

НАРЯД ПРЕДИ ЛЯГАНЕ

1. Съкратена частна молитва № 44,

Господи Исусе Христе,

Йехова, Елохим,

Утешителю, Дух Святий, Аоум,

Учителю благи Беинса Дуно, бъдете в мен и с мен сега, всякога и през всичките векове на живота ми.

Амин

2. Дясната ръка с дланта към стомаха, а лявата към гърба:

Бог е светлина, ангелите са топлина, всички човеци по лицето на Земята са добрина. Бог в мен е светлина, Духът ми е топлина, аз с всички човеци по лицето на Земята съм добрина. (3 пъти)

3. Господи, бъди с нас през време на нощната ни почивка, помагай ни, съдействай ни, ръководи ни и направлявай ни в пътя на живота да изпълним Твоята Воля на Земята. (3 пъти)

4. Молитва на Духа №33, (стр. 50). за всички присъстващи - изброяваме имената им.

5. Бог е Любов, Бог е Всемъдър, Бог е Всеблаг. (3 пъти)

6. Вярата, в която аз живея, ще внесе Божествената хармония в стремежите на моето сърце. (3 пъти)

7. Изтърсваме с двете ръце, поставени хоризонтално напред с длани надолу, 37 пъти надолу и нагоре. Това е за очистване на тялото от всичките неправди, които са събрани в него.

8. Дясната ръка описва кръг пред тялото (в посока движението на Паневритмията и я поставяме на сърцето, центъра на Любовта, като казваме:

Огради, Господи, семейството ми с червената светлина на Любовта, нека тя изпълва сърцето ми.

9. Дясната ръка описва кръг пред тялото (в посока движението на Паневритмията) и отива на центъра на Мъдростта:

Огради, Господи, семейството ми с жълтата светлина на Мъдростта, нека тя изпълва ума ми.

10. Дясната ръка описва кръг пред тялото (в посока движението на Паневритмията) и отива на центъра на Душата:

Огради, Господи, семейството ми със синята светлина на Истината, нека тя изпълва душите ни.

11. Ръцете милват главата от челото назад до тила:

Духът на Господа Йехова, Духът на Учителя да бъде върху мен и с мен сега, всякога през всичките векове на живота ми.

12. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Истината:

С Бога напред да вървим и всички мъчни трудни въпроси с Негова помощ правилно да разрешим.

13. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Йеова и Ре. (3 пъти)

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Истината:

Господи, бъди с мен през време на нощната ми почивка. Бъди с мен през всичките дни на живота ми, за да мога да изпълня Твоята Воля на Земята и да стана съработник за идването на Твоето Царство на Земята.

14. При лягане, при ставане, при хранене казваш:

Няма да остаряваш! (3 пъти)

15. С дясната ръка кръг пред главата:

Запази ни, Господи, с Твоята бяла светлина и ни огради с Твоята диамантена стена.

Дясната ръка милва лявата страна на главата:

Духът Божий, Възлюбленият на нашата душа, ще извърши всичко за нас. (3 пъти)

16. С дясната ръка правим кръг пред тялото и мислено си представяме, че кръгът е бял, светещ:

Господи на силите, огради ни с Твоята диамантена стена,

Клякаме и правим вертикален кръг отдолу, отзад, нагоре над главата и напред пред гърдите, като си представяме, че кръгът е червен, огнен и горящ:

засилена с огнения кръг на Любовта, за да се отплеснат лукавите мисли, чувства, действия и намерения на видимите и невидимите ни врагове. (3 пъти)

17. Дясната ръка надясно под ъгъл 45°, с длан, обърната към тялото:

Ей, Господи, Ти, Който Си в.....

Изброяваме членовете на семейството поименно:

и в мен,

Ръцете милват главата от челото назад до тила:

изяви се, заключи разрушителните им способности зад ушите.

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Духа:

Да дойдат нашите духове да се вселят в нас, да се изявят във всичката своя пълнота и благост,

Ръцете милват главата от челото назад до тила:

за да свършим добре работата, която Си ни дал, и да изпълним Твоята Воля на Земята.

18. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Истината:

Господи, продължи живота ни да проповядваме, да пеем и свирим за Тебе. (3 пъти)

19. Ръцете насочени с пръстите нагоре, опрени с дланите на гърдите:

Господи на силите,

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Духа: изпрати Духа Святи на силите и освети стаята ми със светлината и силата на Своя Дух Правим кръг с дясната ръка пред тялото:

и огради леглото ми с огнения кръг на Твоята Любов, за да бъдат стаята ми и целият ми дом освободени от зли влияния.

20. Раздел III, глава 2, формули от 1 до 8 включително, (стр. 185-187).

21. Пеем шест пъти до, ре, ми числата 1, 2, 3, Любов, Мъдрост и Истина.

22. Изпяваме песента „Духът Божий".

23. Лягаме в леглото на гръб и казваме Съкратената частна молитва NU 44, (стр. 67).

24. Правим 12 паси с дясната ръка на стомаха и 12 с лявата, обратно на часовниковата стрелка.

25. Правим 10 паси на слънчевия възел с дясната ръка и 10 с лявата ръка, обратно на часовниковата стрелка.

26. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху устните:

Вложи, Господи, Любовта Си в сърцето ми да говоря меко и сладко, да постъпвам благородно, да изразя Твоята Любов.

27. Дясната ръка със събрани пръсти върху центъра на Духа: Раздел III, глава 1, формула 5, (стр. 174).

28. Раздел III, глава 1, формула 7, (стр. 175).

29. Раздел III, глава 1, формула 8, (стр. 175).

30. Мирно ще легна и ще спя, защото само Ти, Господи, правиш ме да живея в безопасност. (3 пъти)

31. Господи, благодаря Ти за всички блага и всички благословения, които Си вложил в душата ми. Благодаря Ти за великите условия, при които Си ме поставил да живея, да се уча, да се движа, да работя, да пея и свиря, да изпълня Твоята Воля на Земята. (3 пъти)

32. Господи, почиващ от дневната физическа умора, искам да дойда в школата на Всемирното Бяло Братство,

да науча нещо ново, което утре да приложа в живота си. В Твоите ръце предавам духа си. Води ме в светлините на Твоето учение. (3 пъти)

33. Мили клетки на главата, на гърдите, на сърцето, на стомаха, на далака, на жлъчката, черния дроб, отделителната система, краката, ръцете, челото, веждите, очите, носа, устата, брадата и ушите, очистете тялото ми, проветрете стаите ми, за да мога утре, като се върна от школата на Бялото Братство, да продължа работата, която Бог ми е определил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...