Jump to content

316. Над нас има по-висши хора и цяла йерархия от най-различни същества, които не виждаме


Recommended Posts

316. НАД НАС ИМА ПО-ВИСШИ ХОРА И ЦЯЛА ЙЕРАРХИЯ ОТ

НАЙ-РАЗЛИЧНИ СЪЩЕСТВА, КОИТО НЕ ВИЖДАМЕ

Вън на двора се чу гръм от пушка. Христов трепна и каза:

- Убиха кучето! - Затвори си очите и почна да се моли.

- Кой Ви каза? - запита също разтревожено Андрей и излезе на двора:

- Защо уби кучето бе идиот такъв?

- Ти да не обиждаш служебно лице, защото и не тебе може да ти тегля един куршум и няма да ми мигне окото! Кучетата без каиш и марка на врата са забранени, аз имам нареждане да ги застрелвам!

- Какъв си ти?

- Горски стражар. Ако още веднъж ме обидиш, ще получиш най-малко един приклад в дъновистката ти глава, да се научиш как се обижда служебно лице!

Бяха наизлезли много братя и сестри от съседните бараки, и правеха усилие да спасят умиращото куче.

Андрей влезе при Христов и му разказа всичко, но той продължаваше да се моли и не си отвори очите, нито го запита нещо. И когато ги отвори, каза:

- Не говори повече по това.

- Но Вие откъде познахте? Аз също не видях, защо не познах - нали бяхме наедно в стаята?

Христов се усмихна едвам забелязано и каза:

- Ти не можа да разбереш, че аз и повече и по-далеко - и през прегради виждам и чувам, и повече зная и повече мога, и има още много неща, които ти не можеш да разбереш!

Но за тебе е по-важно да разбереш, че аз станах проводник да бъде убито това куче. Когато то те захапа, мен ме „попитаха” да бъде ли убито кучето. И аз се подписах под неговата смъртна присъда.

- Кой Ви попита? Аз никого не видях освен Детката, но тя не Ви попита нищо подобно!

- Ти си просто момче, по-добре е да си мълчиш и да се учиш!

- Всеки случай, ума ми взехте още веднъж! Вие може да бъдете много опасен човек, криминалист!... - Андрей остана продължително замислен върху случката.

- Все пак господин Христов, моля Ви, кажете ми кой Ви „попита”?

- Както под нас има по-ниско стоящи хора, животни, растения, така и над нас има по-висши хора и цяла йерархия най-различни същества - едни от които мислят доброто на хората, а други - злото им!

Те произнасят присъдите както на хората, така и на животните. Често, под тези присъди липсва само един подпис, за да бъдат изпълнени. Този подпис или за такъв подпис, може да послужи една наша случайна мисъл или предизвикана дума и ругатня.

- Аз като нарекох горския, който уби кучето „идиот”?

- Да, много добре се сети! Тебе те попитаха от оня свят съществата: „Да стане ли този горски идиот?”, и ти каза: „Да стане идиот!” Те при различни случаи ще предизвикат и други да се подпишат под призива „идиот”, и когато се съберат достатъчно подписи, той ще стане идиот или ще му се роди дете идиот.

- Фантастично, невероятно и недоказуемо обяснение!

- Не е важно мнението на слепите, важно е на виждащите! По същия начин ни проверяват и в мислите ни! Нашите мисли също така тегнат на везните на чуждите и нашите съдби!

- Навярно затова Ви търси царя, да виждате враговете му и да му казвате? Навярно много комунисти сте му предали, защото комунистите много го мразят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...