Jump to content

30. Сега брата пита Стефка: „Харесваш ли поемата за „Беба”?


Recommended Posts

30. СЕГА БРАТЪТ ПИТА СТЕФКА:

ХАРЕСВАШ ЛИ ПОЕМАТА ЗА „БЕБА”?

- Какво ще ме попиташ Беба? На твое разположение съм! (Брат Любомир наричаше майка ми „Беба”) [*Виж „Изгревът”, т. 21, с. 884-887, за да чуете коя е онази, наречена „Беба”]

- Моля те, упътвай ме братко, как трябва да се държа с околните си в къщата ми? Много ми е мъчно, че са така студени и се държат така лошо с мене!

- Какво ти липсва? Непостигнати амбиции? Любовта е при теб. Приеми я с любов. И не искай продънената бъчва, да се напълни по някакъв начин! Бъди снизходителна към тези души! Те нямат твоята светлина! Проявявай се разумно!

Не тъгувай, че не те обичат и се радвай, че има такива хора, които не те обичат и са жестоки с тебе! Така ти ще разбереш по-добре великата Любов, моята възвишена Любов, милосърдието в моето сърце към теб, снизходителността ми и пълнотата ми, готовност за саможертва!

Примири се с този факт, че не те обичат, ще ти стане по-леко!

На Бога благодари. Не изисквай всичко изведнъж. Те ще те обикнат, но не се~а. Радвай се, благодари, не тъгувай, защото умъчняваш и мене.

Вярно е, че не ти е достатъчна само моята любов. Би трябвало да е тъкмо обратното. След като имаш тази велика Любов, за разлика от повечето хора, това ще те задоволи и изпълни сърцето ти с вечна радост!

Радвай се моя скъпа душа!

Друго ще питаш ли? Там ми е тежко като отида! Но ме радва великата твоя братска любов!

С тях и с тебе ще живея винаги! Живейте с тях, и ги прославяйте!

„ Любовта възвисете,

на Бога служете,

роман напишете,

в който изразете

великата Божия Любов –

подтик за живота нов.”

- Благодаря ти братко за голямата ти обич и беззаветна любов към мене, и към Величка и Благовест! Бог да те благослови! Амин! Тъй да бъде!

„О, мила моя Беба, ръка ми протегни -

да литнем в небесата сини, като две същества любими!

Къде ли да те заведа - не зная! Тук вред е Светлина!

Душата ми от щастие сияе, любимо мое същество!

Където и да идем двама, еднакво ще се радвам аз!

Навред звезди сияят, излъчват светлина!

Кажи ми ти къде ще искаш, да спреме ний сега?

Може би на оная - звездата синя? Бил съм там не веднъж!

Липсва страница 663 (краят на 30.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...