Jump to content

16.1. За онези, които работят срещу „Изгревът”. Сканирани документи


Recommended Posts

16.1. ЗА ОНЕЗИ, КОИТО РАБОТЯТ СРЕЩУ „ИЗГРЕВЪТ”.

Разяснения от Вергилий Кръстев - съставител на „Изгрева”

Тук се споменават имената на няколко лица, и ще трябва да разкажем за тях, за да има яснота:

16.1.1. БРАТОВЧЕДЪТ-ПЕТКО КРАЛЕВ

За него - виж в „Изгревът”, т. 4, с. 560-563.

а) Аз работех със Стоянка Илиева месеци и години наред!

Накарах я да си напише спомените, от времето на Школата на Учителя Дънов. Написа ги заради мен!

Публикувани са в „Изгревът”, т. 8, с. 3-92.

Къщата, построена по план от Учителя Дънов - виж в „Образец на истинския дом”, с. 26-28.

Скицата на тази къща е на с. 84-92.

А какво точно тя представлява, ще видите в „Изгревът”, т. 17, снимка № 50. Само тук можете да прецените, какво представлява!

Стоянка Илиева, ще я видите в групова снимка в т. 8, с № 1, 2, 3, 45.

В „Изгревът”, т. 22, снимка № 50 и с Учителя Дънов пред чешмата „Ръцете” на Рила, и снимки № (51а + 516) на Илия Узунов.

б) За работата ми със Стоянка Илиева - виж на с. 559-560 от „Изгревът”, т. 4.

Дойде времето, и тя си замина от този свят.

Аз отидох и прибрах целия архив в 4 големи кашона. На 40 ден отивам при Илия Узунов да си прибера 4-те кашона. Влизам, гледам, а кашоните ги няма! Предал ги на Петко Кралев!

Направи го, за да ми пречи! А Петко Кралев какво направи с тях, ще си прочетете на с. 560-563 от т. 4.

Разрушиха умишлено архива, за да ми се попречи!

Но аз, понеже бях работил с нея, имах магнетофонни записи, успях да стъкмя нейните спомени. А тя имаше много тетрадки от по 100 листа едната, изпълнени с нейна поезия, размишления, есета.

И всичко това изчезна и се разруши, умишлено и целенасочено! Няма ги вече! Хайде, намерете ги, и ги отпечатайте в книга!

в) Вина носи главно Илия Узунов, чийто спомени съм публикувал в „Изгревът”, т. 4, с. 286-307.

На времето се подписал в Търново под „Петиция на Търновското гражданство срещу Учителя Дънов”, с. 298-299.

Сега го повтори същото, за да разруши архива на Стоянка Илиева, под чийто покрив на нейната къща живя много години! А не си скова една барака, за да живее!

Ето как един представител на рода Кралеви, воюваше срещу Програмата на „Изгревът”!

16.1.2. БРАТОВЧЕДКАТА - БОЖАНКА КРАЛЕВА

а) За нея - виж „Изгревът”, т. 4, с. 614-645, в „Организираната лъжа”.

Божанка организира цялата измислена реакция срещу мен, за да ме отстрани, и да разчисти пътя!

Аз им бях пречка, или препятствие! И затова - мен не трябваше да ме има! Трябваше да бъда премахнат!

И всички музиканти, които лично качих на сцената, се подписаха срещу мен! Браво на тех!

б) Ще прочетете в т. 4, с. 622-624 имената на онези, които са се подписали срещу мен. А на временния ръководител тогава - Благовест Жеков, неговия апел срещу мен, е на с. 615.

Аз съм отговорил на с. 615-618, 618-621, 621-622.

в) Отговорът пък на т.н. „Отворено писмо”, ще намерите на с. 625-631.

г) Моят персонален отговор на тези лица, вижте на с. 631—637.

д) Въпроси, които чакат отговор - с. 637-642, 642-645.

Извод: Трябва да се запознаете с посочените страници, за да не бъдете подведени! И след това ще се определите кому да вярвате. Много е просто като решение!

е) А как се развиха събитията около нейния личен живот, това може да узнаете от нейните познати. Не желая да ги споменавам! Ще ме упрекнат, че злословя, или че съм ги предизвикал!

Учителят Дънов има едно изказване за такива случай: „Нито едно престъпление, извършено на Изгрева, няма да остане ненаказано!”

Тук е същото, защото поредицата „Изгревът” е Вътрешната Школа.

И законът се задейства. Предизвикаха го самите те!

16.1.2.1. БРАТОВЧЕДКАТА - БОЖАНКА КРАЛ ЕВА

а) В „Изгревът”, т. 31, от с. 374 започва разказа ми за архива на Лиляна Табакова, до с. 412. От с. 383-390, са описани етапите на работата ми с Лиляна Табакова.

Работил съм 6 месеца, с 40 часа магнетофонен запис!

б) След това, архива на Лиляна Табакова бе присвоен от Благовест Жеков и Божанка Кралева, и той стоя много години в тяхното мазе, и накрая бе наводнен от спукана тръба! Виж с. 406-407.

в) Накрая, тетрадката на Лиляна Табакова със записаните в нея песни на Учителя Дънов, бяха прибрани от Петър Ганев и Божанка.

И ето, вече 25 години я държат, а на мен ми трябва да си довърша работата с нея!

А аз съм приготвил 3 тома от „Изгревът” за нея, с подготвени нейни снимки.

И което е най-важното, там има 4 песни на Учителя Дънов, които никой музикант досега не знае за тях, защото са сложени нарочно с други лични песни на Лиляна, за да се укрият оригиналите!

Само аз ги зная, защото съм ги записал на магнетофонния ми запис от 40 часа! За него - виж на с. 408-409.

Много пъти съм съдействал на двамата, защото това го правя за Пеню Ганев, който бе истинският представител на Бялото Братство в Школата на Учителя!

Срещал съм стотици хора. Но той бе Единственият бял брат! Други нямаше! Само той бе!

Представих Ви тези 2 представителя от рода Кралеви - деца на Тодор, който е рожден брат на Кралю Кралев.

Това са клони на едно и също дърво, и от един и същи корен!

Интересно е, как всички се включваха срещу мен! Вероятно аз имам голям грях към тях!

Ако е така, то така ми се пада - да ми се пречи! Но това е до едно време, след което ще кажа: „Аз бях до тук!”

И това време ще дойде! И тогава ще дойде Вашето време. А то е с името: „ Разрушение!”

СКАНИРАН ДОКУМЕНТ

Аз, Цветана (Лиляна) Табакова, предавам на д-р Вергилий Кръстев моите разговори, срещи с Учителя от 06.VI. 1940 г. до 17.XII.1944 г., наброяващи 141 страници, за да ги предаде за печат, като той лично ще финансира напечатването.

Ще предам и нотните записи - в оригинал: “Битието”, 12 песни, и останалите 3 песни от Учителя, ги пазя досега!

15.1.1991 г.

София

Подпис: Цв. (Лилиана) Табакова

Свидетел: Фаустина Иванова /подпис/

33_Tom-22.jpg

16.1.3. Боян Боев

16.1.3.1. В „Изгревът“, т.32 на стр. 1133 е написано къде ще намерите Боян Боев в „Изгревът“ и къде са неговите снимки в „Изгревът“.

Ще си ги намерите, и ще ги проучавате. Няма друг път!

16.1.3.2. В „Изгревът”, т. 12, с. 890-902, е архивът на Боян Боев, който аз съм представил:

• „Боян Боев като проповедник”;

• „Боян Боев на Изгрева”;

• „Боян Боев и творчеството му”;

• „Неиздадени материали на Боян Боев”;

• „Как се съхраняваше архива на Боян Боев”;

• „План за издаване на творчеството му”.

Като проучите това, ще ми се обадите на телефон „О-о-шикалка”, където се намират приказките за деца!

16.1.3.3. В „Изгревът”, т. 32, с. 977-1043, съм дал стенограмите на Боян Боев на ксерокс и на Борис Николов, и дешифрирани от Борис.

Но това аз съм го направил през 1970-1972 г. А не някой друг! Разбрахте ли?

16.1.3.4. И сега ще ми цитирате изречения, записани от него! Та Вие нищо не знаете за него и неговата дейност! Абсолютно нищо!

„Родител, който не свърже детето си с Бога, Небето го отхвърля като родител!” Хайде, разтълкувайте го!

а) Майката, когато е бременна, може да възпитава детето си и да го свързва с Бога и с баща му, и то след 4-тия месец, когато плода заема цялата част от матката на жената. Тогава съзнанието на плода, е под влиянието на майката.

А тя избяга от мен, заради „майстор Борис”!

Обърнете се към него!

Помните ли как ми се подигравахте с баща си, подскачахте на двата си крака?!

Сега можете да подскачате, колкото си искате!

б) По времето на Учителя, деца не са допускани в салона, защото са пречели!

На вратата е стоял Иван Антонов, и не е допускал да влезне нито един закъснял! Наричали го Иван Салонски, и всички са го мразели! Наричали са го, че е кучето на Изгрева, но си е изпълнявал заповедта на Учителя - да не допуска закъснелите!

Деца не са допускани! Това е измислица на Боян Боев!

Тук той се прави на голям ръководител, но това не е така!

в) Нищо не може да ми каже Боян Боев, защото той също се провали!

И сега мен ме поставиха да му свърша работата му, чрез „Изгревът”!

До днес има подготвени 5 тома от „Изгревът”, за неговото творчество!

А Вие ще ми цитирате едно-две изречения, за които не познавате окултния им закон!

г) Ще викате „Святият Дух” от Вашата църква, да Ви свърже детето ти с Бога!

Ще викате, ще викате, но няма да дойде! Нямате знание за тези неща!

И Той не слиза върху предателите!

д) Тук споменавате, какво може да каже Боян Боев за това дете, което Вие откраднахте.

Само не споменавайте Боян Боев като фактор, който може да движи човешки съдби! Защото, ако си отворя устата и се разприказвам за него, ще си запушите ушите и ще избягате!

И ще бягате надалеч - през 9 морета, та чак през десето, докато стигнете в САЩ, където сте сега от 15 години!

Затова кротувайте, че ако разберат американците кого са подслонили, веднага ще Ви изгонят от САЩ!

Затова кротувайте и си трайте, и замълчете за неща, които не познавате! Защото в такива случай, прошка нема да има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...