Jump to content

20.1. „Братство, единство, ние искаме...”, песните, музикантите на Изгрева и архива.


Recommended Posts

20.1. „БРАТСТВО, ЕДИНСТВО, НИЕ ИСКАМЕ...”,

ПЕСНИТЕ И МУЗИКАНТИТЕ НА ИЗГРЕВА

Бележки на Вергилий Кръстев - съставител на „Изгрева”

20.1.1. Братство и Единство може да има само в Един Учител, в Едно Слово и в Една Школа! И в Един и същий Бог!

Виж .Изгревът”, т. 13, с. 887.

20.1.2. Има решение на Учителя Дънов за работа с чужденците, което не се познава и не се приема от българите.

Първо ще си научат „ВЕРУЮ НА УЧИТЕЛЯ ДЪНОВ”, което е публикувано още през 1999 г. в „Изгревът”, т. 12. То е поместено също в „Изгревът”, т. 29.

20.1.3. Българските музиканти, не знаят историите на песните на Учителя Дънов! И затова, не могат да влезнат в Духа на песните на Учителя!

За певците, да не говорим!

Чрез Програмата на „Изгревът” бяха направени 2 концерт-рецитала, и бяха изнесени общо историите на 28 песни.

В салона всички стояха като зашеметени, защото за пръв път чуваха тези неща! Бяха приковани за столовете си, от тази изненада за тях!

20.1.4. В салона нямаше нито един музикант!

На този етап, Музиката на Учителя е заключена за днешните музиканти! Освен това, борбите между музикантите са били много жестоки по времето на Учителя Дънов!

Те днес след 1990 г., са още по-жестоки! И затова всички опити на музикантите, ще бъдат неуспешни!

С Музиката на Учителя Дънов, не може да се пробие в чужбина!

Те нямат в мозъка си център за Словото на Учителя. Те нямат център за Музиката на Учителя Дънов.

Трябва да минат столетия, за да им се отворят тези центрове в мозъците им!

20.1.5. Чужденците трябва да учат български език, за да четат Словото в неговия оригинал!

20.1.6. Опитът с всички чужденци, дошли в България, се оказа несполучлив, защото те не срещнаха образци на това Учение! Нямаше ги! И по времето на Учителя Дънов ги е нямало, а камо ли сега да поникнат от земята като гъби!

20.1.7. Всичко друго са приказки от хора, които в главите си имат различни ръководители и различни Учители! И затова мислят и говорят по различен начин! Какъв ти е Учителя, такъв ти е умът! Такъв е законът на Земята и на Небето!

20.1.8. Много хубав разказ за наивници! Имам 2 въпроса:

Първи въпрос: „Защо сестра ти Елка, си замина толкоз млада от този свят?” - Отговори.

Втори въпрос: „Защо теб те изгониха и бе изхвърлена от оркестъра от Бургас, и бе дисциплинарно уволнена? И повече не можеш да свириш в оркестър!”

„А защо те изгониха от България?” - Ето това е най-важния въпрос!

Отговори. Не можеш да отговориш! Това го знам!

20.1.9. Тук споменаваш за твоята първа братовчедка Божанка, и за нейния съпруг Петър Ганев. Ето, аз пък ще разкажа неколко малки неща само за въведение и разяснение. Следва моето въведение.

20.1.10. ОЧЕРК ЗА БОЖАНКА КРАЛЕВА

Божанка Кралева е дъщеря на Тодор Кралев, който е рожден брат на Кралю Кралев.

Тя се омъжва за Петър Ганев.

Имам нейна снимка от сватбата. Ще Ви я покажа. Невероятна снимка!

След 1990 г. аз започнах да работя по Програмата на „Изгревът”, и бях Онзи, който качи всички музиканти на сцената. А те чакаха 20 години за сцената!

А т.н. Братски съвет, забрани тези концерти! Не били за публика, а за вътрешни хора!

20.1.11. След излизането от печат на „Изгревът”, т. 1, 1993 г. и т. 2 и 3, 1995 г. - подлуди всички!

Никой не очакваше тези описания, и всички скочиха срещу мен!

Този човек, който го организира и написаха срещу мен своето „Отворено писмо”, и се подписаха всички музиканти, бе Божанка Кралева - първа братовчедка на Милка Кралева.

Виж „Изгревът”, т. 4 от 1995 г., с. 614-645 - „Организираната лъжа”.

Аз дадох своя отговор на всички, които се бяха подписали срещу мен.

А знаете ли днес - към 2017 г., какво представляват тези човеци? Не знаете! Елате и отидете, и ги проверете! Това за Вас е много важно! Ще видите жалка картина!

20.1.12. Случи се така, че на Божанка се появи миома на матката, тя беше изрязана заедно с яйчниците, и тя оставаше бездетка! Преживя го трудно, психически се разстрои няколко години!

Петър Ганев се грижеше за нея много усърдно! Ходил съм неколко пъти у тях, и това съм проверил. За него беше много трудно!

20.1.13. Започнаха разправии и скандали между тях двамата, понеже Божанка искаше да командва.

Както е седнал Петър Ганев на стола, пристига баща й - Тодор Кралев, хваща ръцете на Петър Ганев зад стола, и го държи. А дъщеря му Божанка, бие Петър Ганев с юмруци!

Жесток бой му се нанася! Но пак не му идва акъла!

20.1.14. Той напуска дома си, побягва и 6 месеца живее на друго място. А това е апартамент от баща му!

А Божанка седи в апартамента и чака некой да я храни, защото тя е безработна, и е на издръжка на Петър Ганев, който свири в оркестъра на „Софийски солисти”.

Вместо Петър Ганев да я изгони и да я прати при бащата Тодор Кралев, то той бяга от собствения си дом! Бяга от нея, от баща й Тодор Кралев, и от нанесения му бой!

20.1.15. След време ми се обажда по телефона една млада жена, и ми съобщава, че е новата приятелка на Петър Ганев, и че иска да му роди 2 деца. И да повтори онова, което е сторил Пеню Ганев.

Казвам, че тя не познава Пеню Ганев, който бе 2 метра и як като бик!

Не познава Учителя Дънов, какво е казал за него!

Не познава Божанка Кралева! Казвам й, че Божанка е триглав змей, и не може да спечели битката с нея!

Тя ме уверява, че ще я спечели. Но триглавия змей победи, и Петър Ганев се завърна в апартамента, и сега работят заедно.

УРА! УРА! УРА!

Разговорът с тази жена, бе дълъг! Казвам така: „Божанка е триглав змей! Но тя има първа братовчедка - Милка Кралева, която е четвороглав змей - четири глави!”

• С първата глава ми откраднаха детето!

• С втората глава ми откраднаха архива, който събирах 10 години, и го продадоха!

С третата глава - откраднаха писмата на Учителя Дънов до Пеньо Киров, и ги продадоха!

• А с четвъртата глава сега е написала „Залезът на Вергилий”, и го е пуснала по въздуха - да пътува по целия свят!

И сега Вергилий е сразен от змея! Няма го юнакът що бозал 25 години, за да пререже тези 4 глави!

А пък Вергилий сега отговаря на този четвороглав змей, и пише „ЗАЛЕЗЪТ” на този четвороглав змей!

Ще стане за чудо и приказ! Уверявам Ви!

Ще четете. Едни ще се смеят. Други ще плачат. Трети ще реват!

А четвърти ще вият като единак вълк, гдето си търси вълчицата!

Ама тя е заминала през девет морета в десето, да си търси други вълци, гдето едни имат черна кожа, други - кафява кожа, трети жълта кожа, и накрая ако излезне някой бял човек! Ако излезе насреща!

Да излезе, ние тук нямаме нищо против! А ще приветстваме, и ще ръкопляскаме!

И ще викаме 3 пъти: Ура! Ура! Ура!

20.1.16. В „Изгревът”, т. 31, с. 403-412 - това е историята за архива на Лиляна Табакова, че не бе ми предаден, че се бяха новоднили в мазето кашони с нейни материали, че не ми предадоха нейната тетрадка с песните, които бе записала. А защо? За да ми се попречи!

В момента 3 направени тома от „Изгревът” са подготвени, и чакат 24 години, за да получа въпросната тетрадка, и да го отпечатам. Виж на с. 410-411.

Няма тетрадката! Укриват я от мене!

20.1.17. Понякога тя разговаряше с мене по телефона, и аз казвах мнението си по някой въпроси.

Веднъж й разказах, как Лиляна Табакова ми предава тетрадката си с песните, за да ги преснема на ксерокс, и си оставям паспорта (личната карта) при нея, за гаранция. По това време влиза Благовест Жеков в стаята, вижда ни и казва на Лиляна: „Няма да му даваш тетрадката, аз ще я препиша!”

След 1 месец го срещам и питам: „Преписа ли тетрадката” - „Не съм!” - „А защо ми попречи тогава?” Отговорът му бе: „Нарочно!”

Е, може ли да се работи с такива хора? Не може!

20.1.18. Това разказвам на Божанка. И тя ахна в изненада!

Но днес - 2017 г., тази тетрадка още не идва при мене! А тя е при Божанка!

И така — 3 подготвени тома от спомените на Лиляна Табакова, чакат 24 години да се издадат!

Да чакат! Да ходи днес и утре Лиляна Табакова, да уреди този въпрос с Божанка Кралева! А аз ще чакам, да ми предадат тетрадката!

20.1.19. Но те не знаят кой е този, който ръководи и направлява „родът Кралеви”! Не знаят!

А това е „майстор Борис”! Ура! Ура за него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...