Jump to content

34.1. Габровския симпозиум, промяната на Словото на Учителя и касетата с музика.


Recommended Posts

34.1. ГАБРОВСКИЯ СИМПОЗИУМ, ПРОМЯНАТА НА СЛОВОТО

НА УЧИТЕЛЯ И КАСЕТАТА С МУЗИКА

Бележки на Вергилий Кръстев - съставител на „Изгрева”

34.1.1. Тука има една друга история, която не се споменава, защото на никой не му изнася! А тя е най-важната! За нея, можете да се запознаете в посочените от мен страници в „Изгревът”, т. 9.

34.1.2. Организацията за един т.н. Симпозиум, е много трудна!

Има различни хора, различни глави, различни умове - между тях не може да има съчетание в търпимост!

И накрая идва опорочението! Искате пример? Ето го:

34.1.3. В „Изгревът”, т. 9, на с. 757-758 са описани онези, които водят борбата срещу „Изгревът”.

А снимките на къщната помощница Станка, на която присвоиха къщата, се намират в „Изгревът”, т. 31 от № 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 66, 67. А когато Станка е била млада - виж в „Изгревът”, т. 22, снимка № 37 -Станка Янчева и Мария Тодорова.

34.1.4. Историята започва с издаването на промененото Слово на Учителя Дънов - книжката „Изново”.

Може спокойно да прочетете в „Изгревът”, т. 9, с. 775-783.

Ще можете ли да изтърпите?

34.1.5. На с. 777, точка 11, аз съм написал, че първият провал е т.н. Симпозиум.

Вторият провал е изданието на списание „Йога”, където по средата бяха сложили портрет на Учителя Дънов, но така бе направено, че през очите Му минаваха онези телчета, които закрепваха страниците на списанието.

А третият провал, бе с издаването на томчето „Изново”.

От една страна - Му избодоха очите, а от друга - Му промениха Словото!

34.1.6. А за промяната на Словото на Учителя Дънов, вижте в „Изгревът”, т. 9, с. 783-789.

Всичко е написано точно и ясно! И мърдане и шаване насам и натам, не може да има!

А как е издадено томчето „Изново”, виж на с. 775-776, в точките 1-8. Запознахте ли се? Можете ли да издържите?

Те са изпратени да променят, да подменят! Вършат го много добре!

34.1.7. И така, има предхождаща история, която трябва да се знае. И след това се идва до историята на въпросната касетка, която струвала 40 лева. Скъпа е, но за нея има разходи, и всеки смята да я получи без пари, даром!

Щом някой каже, че е от Братството, веднага трябва да му се подарява всичко, което му е нужно за живота му! Така тогава смятаха. И сега смятат същото!

34.1.8. Най-големите борби по времето на Школата на Учителя Дънов, са били между музикантите! Те разцепват това общество!

А след 1945 до 1990 г., борбите между тях продължават.

А от 1990 до сега - 2017 г., са в пълна сила!

Те разрушиха общество „Бяло Братство”! А не някакви външни хора!

34.1.9. Според Учителя Дънов, в едно духовно общество, за да съществува, трябва да има духовна монета. А тази монета е Любовта!

За тази разменна монета - виж „Изгревът”, т. 1.2. изд. от 2011 г., с. 437-444 към спомените на Мария Златева.

Голяма история, голяма Истина, и тя не може да се издържи!

Истинският разказ на Мария Златева за „Разменната монета” - виж в „Изгревът”, т. 11, с. 832-834.

34.1.10. Причината за конфликта за тази касетка е тази, че тя е издадена от Милка Кралева, а не от Петър Ганев!

А съпругата на Петър Ганев, е Божанка Кралева - първа братовчедка на Милка Кралева. Тя е тази, която организира всички музиканти срещу мен, което е описано в „Изгревът”, т. 4, с. 614-644.

Тя е, като нея няма друга втора в света!

34.1.11. Когато работих с Лиляна Табакова, всички се явиха, за да пречат!

Виж „Изгревът”, т. 31, с. 374-412.

И главно Божанка Кралева! - Укри тетрадката с песните на Лиляна Табакова!

Готови са 3 тома от „Изгревът”, и те чакат 24 години, за да предадат тетрадката - с. 405-411.

Но не я предават — нарочно!

И така, тези 3 тома седят и чакат 24 години!

Аз моята работа съм си свършил. Сега е наред, да действа Лиляна Табакова!

Това е ролята на рода Кралеви. Да пречат и да рушат! И го правят много добре!

Нека да продължават по същия начин и занапред, за да ги видят и разберат всички, защо са изпратени в т.н. „Бяло Братство”!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...