Jump to content

30.12.1923. Логос от Великия Учител. Приложение търпение в изучаване на уроците. стр. 603


Recommended Posts

603

30-ти декември 1923, неделя

Логос от Великия Учител

Приложение:

Търпение в изучаване уроците.

Сега благоволявам вън от урока. Приложете търпение и ако вие сте ученици, приложете смирение и благоразумие.

Любезни мои чадца! По това ще ви познаят, че сте ученици на тайната, която моя дух ви носи. Пак ви казвам: приложете благоразумие, смирение и отдавайте святост на моята мъдрост и покажете на човеците, че носите светлината, а тая светлина е моята любов, която вливам в сърцата ви, за да ги осветя. Така ще преуспявате и ще научите все що благоволявам. Аз ви казвам: мъдрост ли искате, отворете вашия ум; познание ли търсите, разтворете вашите сърца, за да напиша законите, по които вие трябва да познавате. Ето, давам ви условие, не с грубост, а с любов, защото аз дойдох да изпълня закона на моя Отец, че нито една душа няма да погине от блаженото царство и нито една душа няма да влезе в него с един порок в това царство, което сега ви проявявам. Заради това ви казвам: по делата ви ще ви познаят! Смирете се, защото смирението е стълбата на душата. Молете се, аз съм винаги при вас. Хлопайте и аз ще ви отворя, търсете и ще ви дам всичко, няма да ви лиша от нищо, от това което съм ви обещал. Сега аз ви давам още своите логоси в тайна. Искам възрастяването ви. Развивайте мъдрост във вас и тогава, когато вие израстете, с вашата мъдрост, аз ще ви поверя всичките центрове, тези центрове, с които душата се усъвършенствува при своя Отец. Аз ви давам своята любов, а вие какво ще дадете в замяна на моята любов? Аз искам само вашите сърца да бъдат по-чувствителни към тая любов, която ви изливам. Сега ви благославям, искайте всичко от мен и аз ще ви дам. Приемете благоволението от името на моя Отец. Бъдете верни, че всичко ще проумеете с любов. Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...