Jump to content

290. Оратория на 9-тях и 18-тях блаженства: „Проповедта на планината”


Recommended Posts

290. ОРАТОРИЯ НА 9-ТЯХ И 18-ТЯХ БЛАЖЕНСТВА:

„ПРОПОВЕДТА НА ПЛАНИНАТА”

Л.Т.: Ето една пак оратория.

Друга оратория написах: „Христос се качи на планината”, „Проповедта на планината” и говори девет блаженства.

Събудиха ме пак на разсъмване. Една Божествена ръка минава върху мене и каза: „Пиши!”

И написах: Евангелие от Матея започва: „Блажени нищите духом.” Те са девет блаженства.

Добре, но в беседите Учителят отговаря на всяка проповед със свои думи.

Извиква към народа: „О, вие нищи духом, отворете сърцата си за Господа! Толкова говеда са живели във Вашите сърца. Давали сте ги на смъртни хора. Дайте сега”.....Сине мой, дай ми сърцето си - казва Господ, - за да го очистя.”

И се получиха осемнадесет блаженства и се получи една оратория голяма.

И за всяка проповед имам различна гама и различни мелодии, от хубави по-хубави.

Никой не се е сетил да композира върху „Проповедта на планината”.

Сега, преди да се изпълни тази оратория, има Слово от Учителя.

И Той казва, че както блудният син, като се върна при баща си, бил е приет с любов от своя отец и в знак на радостта на бащата към своя разкаял се вече син, той сложи на пръста му пръстен, на който има змия -змията, ухапала опашката си, Учителят го каза.

И го замята с мантията на Божието благословение. И тогава слага цяла трапеза в негова чест, че се е върнал при баща си.

Значи този пръстен, при който змията, ухапала опашката, е символ на велики Учители и адепти, които са завладели своите нисши, животински инстинкти, които живеят в човека...

В човека живее и Божественото, най-висшето, но и животинското. Зависи към кое човек дава преднина.

Значи, когато ще изпълнявам тази оратория, трябва да прочета и какво казва Учителят и за блудния син.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...