Jump to content

Recommended Posts

Нови пазар, 25. III. 1900 г

Люб. бр. Киров,

Писмото ти от 16-и того получих. Думите ти добре разбирам. Казаните слова са верни. В живота няма по-голяма спънка от маловерието и постоянната неувереност. Да живеем в Бога, значи да имаме истинска вяра, че Той е вседостатъчен да направи всичко: „Невъзможното за человека, казва Христос в едно от своите Слова, е възможно за Бога". С една дума, за Бога няма нищо невъзможно. Да бъде благословен Господ Наш. Той ще извърши всичко. Аз се моля само вашата вяра да се не поколебае и да ви пази Господ от лукаваго. Аз ти съобщих и по-преди, че повидиму има мъчнотии непреодолими. Но трябва да се молим Богу да ги премахне. Сега остава въпросът, дали ще можем да се срещнем. Ако е Волята Божия, щем. Ти ми казваш в писмото си, че се приготовляваш за път и че имаш някои мъчнотии, които чакаш Бог да отмахне. Аз ще ти кажа пак, ако не ти е това, ела във Варна да се видим или пред Великден, или след Великден. Аз мисля сега, ако е угодно Богу, да тръгна за Варна на 8-и април сутринта рано и ще пристигна с Божията помощ около 10,30 часа. За вас остават две числа, ако не се е изменила тарифата, или събота, или вторник, т.е. числото 8 и 11. Пък ако за вас ще бъде по-добре аз да дойда, аз съм готов да изпълня Волята Господня. Да бъде във всичко Волята Господня. Види се, Господ ще трябва да ни изпитва още. Аз на д-р Миркович му писах и му казах, че той е свободен. Нашата среща не е нещо насилствено. От моя страна сега да ви препоръчвам на Господа. Сторете всичко, което благият Дух Господен ви научи и ви заповяда. Пазете, брат, бодростта на духа си и имайте мир и радост в Господа. Всичко е за добро. Макар враговете ни да са много, обаче Господ е с нас. Така са страдали всички свята мъже, които са слугували Господу. С много скърби трябва да влезем в Царството Божие. Господ Бог мой да ви укрепи и благослови според своята милост и благост. Моето желание и вътрешна радост е да растете във всяка благодат и познание в Господа. Да познавате от опит що е Неговата Блага и Свята Воля и да Му се доверявате с всичкото си сърце. Аз съм уверен за вази и зная, че ще устоите верен до край.

Поздравлявам ви всички в Господа. Поздрави брат Тодора и Николая. Дано Господ да възкръсне в сърцата на всички.

Ваш верен П. К. Дънов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...