Jump to content

17. ЕЗЕРОТО НА ЧИСТОТАТА


Recommended Posts

17. ЕЗЕРОТО НА ЧИСТОТАТА

 

Поемам от второто езеро нагоре.

Скоро пред мен е тихата огледална повърхност на Езерото на Чистотата. Аз съм в друг един свят.

Ето, цветята от бреговете се оглеждат в сините му води. На китните околни полянки изобилие от морави иглики! Кристални реки се втичат в него, идещи от снажни преспи.

Седя на една от големите скали край него. Животът му не е ли чуден наниз от скъпи мигове?

Ето, с радостно очакване то посреща слънцето. Лъчите му се пречупват с хиляди багри във водите му.

То всеки ден приказва с околните треви, цветя, скали и върхове, и те му разправят за своите блянове, сънища, мечти и радости!

На есен и зиме гъсти мъгли бавно лазят над него и околните върхове! Когато ледове и снегове го сковат, под тях пак текат бистрите му води.

На оногова, в чието сърце гори непреодолим копнеж за свещената красота и истина, то дарява прозрение за вечните устои на битието, за красивата вътрешна страна на реалността, за мистичните закони на любовта, за нейното могъщество и всепобедност.

Аз ставам. Връщам се към нашия стан.

Навеждам се и вземам едно красиво бяло камъче от тук! Нека то да бъде вечната връзка между мен и неръкотворния храм на Рила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...