Jump to content

62. ЧОВЕШКОТО ВРЕМЕ НА ЗЕМЯТА


Recommended Posts

62. ЧОВЕШКОТО ВРЕМЕ НА ЗЕМЯТА

 

Имах рожден ден. Направих сладкиш и отидох да почерпя Учителя. Той ме прие, сложи ме да седна на стола, пое от сладкиша, отряза си парченце от него и сладко, сладко го изяде пред мен. Беше доволен. Изпи няколко глътки вода и ми каза: "Ако си на планетата Юпитер с днешния ти рожден ден ще бъдеш на две години. Ако си на Меркурий - еди колко си години, ако си на Сатурн - еди колко си години.А тук на земята си на толкова колкото си в момента". Усмихна се. Разбрах, че има различни времена в звездният мир и на земята. То зависеше от скоростта на въртене на тези планети.

"Учителю, на земята има ли друго време освен земното, измервано с часовника и с календара?" Отговори ми: "На земята има и друго време. Зависи от светлината на съзнанието ти и от скоростта, с което това съзнание се движи. Със светлината на мисълта си можеш да отидеш на слънцето за 10 минути, също за толкова минути до различните планети, но за човешкото тяло важат земните закони. Ще се придвижваш с кола, влак и параход. Но за духовното тяло важат духовните закони, които управляват духовния свят. Духовното тяло има свое време, защото то се движи в духовния свят, което е негов свят с негово време и пространство. С духовното си тяло можеш да посещаваш планети и слънца и отново да се връщаш в човешкото си тяло, но трябва да имаш пробудено съзнание, за да можеш чрез него да правиш връзката между тяло човешко и духовното си тяло и да се излъчваш до другите планети. Иначе не би могла да се върнеш в тялото си. Тогава ще те помислят, че си умряла и ще те заровят в земята. А сега, сестра Стоянка е дошла да почерпи Учителя за рождения си ден с превъзходен сладкиш като е преминала от нейната стаичка до мен 70 крачки". Аз седя с отворени уста и слушам прехласната. Каква е тази приказка и какъв е този свят, за който Учителят говори и който ние не познаваме с нашите човешки сетива, защото се движим с нашето човешко време на земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...