Jump to content

82. УЧИТЕЛЯ ПРИСЪСТВУВА НАВСЯКЪДЕ


Recommended Posts

82. УЧИТЕЛЯТ ПРИСЪСТВУВА НАВСЯКЪДЕ

 

Аз доживях до дълбока старост. Доживях да бъда с ума си, с думите си, с мислите си и със всичко, което съм изградила толкова години. Накрая на земния си път винаги съм се питала. Какво ние научихме от Учителя толкова години около Него? Какво ние приложихме около Него толкова години от Словото Му? Ами след Неговото заминаване изминаха над 35 години. Не са малко тези години за човешкия живот на земята. Аз се успокоявам: "Е, все пак нещо сме научили, все пак нещо сме приложили. Не може да си заминем от този свят ако не сме научили поне малко след като прекарахме цялата Школа с Учителя от 22 години. Искала съм винаги да бъда отново с Него. Последният месец преди да си замине Той ми каза: "Запомни, Аз присъствувам навсякъде!" Аз това го запомних. Разказах го на мнозина. Как го възприеха не зная. Но лично мен, това ме окриля, че Той присъствува навсякъде, както през време на Школата, така и 35 години след това. Ще продължи да присъствува и след това за онези, които Го търсят и го познават чрез Словото Му. Аз смятам и знам, че Той ще присъствува и в нашия живот след като си замине физически от този земен свят. Аз винаги съм възприемала Учителя на земята и в Школата като едно могъщо слънце, като сфера на съзнанието на едно огромно безгранично кълбо, в което всеки може да се огледа и да се отрази в това кълбо под строг ъгъл и градус от кръга специфичен за него. И затова всеки ученик, който се отразява чрез тази сфера присъствува в Школата и в Словото на Учителя. А онзи, който чете Словото, който го проучава и го прилага създава връзка между себе си и това безкрайно, безгранично кълбо и сфера от небесна Светлина, защото чрез всяка дума и чрез всяка идея от Словото на Учителя той се свързва с центъра на Живота. Само ученикът чрез Словото може да се добере до Учителя. Защото Словото и всяка дума от Словото Му представляват лъч от лъчите на Божественият Първоизточник слезнали на земята като Светлина, като Виделина и като Слава от Словото. Защото Божественият Дух изпраща светлината. Христовият Дух обединява Божествената Светлина - Слава, Божествената Виделина и земната Светлина в едно цяло. Защото Господния Дух на Силите движи живота чрез своят небесен и земен кръг на живота. Защото Всемировият Учител обхваща Божественият Дух, обединява чрез Христовия Дух и действува с Господният Дух на Силите. Ето защо един месец преди да си замине Учителят ми каза: "Аз присъствувам навсякъде!" Аз това запомних и ви го предавам на вас, следващите поколения. Запомнете! Всемировият Учител присъствува навсякъде и във всичко. Той е Вся и Всьо на земята, в Духовния свят, в Божествения свят и обема и управлява цялата Вселена. Той е Вся и Всьо на Всемировият Живот, а на земята слезе и се изяви чрез Слово, а се прояви в Сила и Живот. Пазете Словото Му! Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...