Jump to content

21. ТЪНКАТА СТРУЙКА


Recommended Posts

21. ТЪНКАТА СТРУЙКА

Учителят беше дал задача за "десятъка" на ученика, т.е. 10% от годишния си доход трябва да внесеш за делото на Господа. Тогава десятъка се използваше за отпечатване беседите на Учителя. Той беше дал и друга задача, за "левчето", като всеки ден ученика трябваше да отделя по едно левче, да ги пуща в една касичка със специални формули и събраните пари ги донасяше на събора през август и ги връчваха на Учителя. Срещу тези пари приносителя получаваше томчета беседи, напечатани и чакащи да бъдат купени от някого.

Един път и аз реших като другите да внеса нещо в общата каса. Мислих и накрая отделих 150 лв. и ги завих в една тънка книжка. Тогава това бяха малко пари, а аз бях без работа. Като ги дадох на Учителя, казвам: "Малко е, Учителю". А Той промълви: "Толкова ти пуска чешмичката. Тъничка ти е струйката. Или не си отворила кранчето на чешмичката, за да изтича по-дебела струя вода, или водата ти е малко, която изтича от извора. Някъде се е подпушила. Трябва да се отпуши. Помисли, къде си се запушила. И от там почни да разчистваш себе си, за да потече в тебе вода от големия извор на живота". Аз се отдалечих и почнах да мисля. Досега още мисля и не знам как да отпуша задръстения си извор в мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...