Jump to content

22. УЧИТЕЛКА НА СЕЛО


Recommended Posts

22. УЧИТЕЛКА НА СЕЛО

Бях назначена за учителка в село Безден. На другия ден ще заминавам. Учителят е в салона и свири на пианото. Като приближих към Него, Той спусна капака на пианото. "Учителю, посвирете още, защото аз скоро няма да мога да Ви чуя. Заминавам утре на село като учителка." А сестра Василка, която беше до Него се почуди. "Че къде заминаваш утре?" Аз таман исках да произнеса името на селото, но Учителят ме изпревари: "Рекох, тя отива на запад да дава концерти на село." "Че какви концерти, когато аз не мога да свиря, защото имам недъг на едната си ръка." "Е, ще учиш децата на четмо и писмо, ще ги учиш на песни и ще им даваш по малко от идеите, които ги има в Словото на Господа. По-хубав концерт от това има ли?" Заминах на село.

Като учителка в село Безден сънувам, че Учителят ми е дал една стомничка да я напълня с вода. Стомничката е малка, а отвън е охлузена и изпочукана. Аз съм я напълнила и Му я занасям. Учителят беше около салона, а около Него братя и сестри. Аз разбутвам групата и Му подавам стомничката. Но в себе си не усещам свещен трепет. Казвам си, че какво пък толкова съм направила да донеса една малка стомничка с вода. Учителят спря върху мене един дълъг, радостен поглед. Каза ми: "Вода се носи за жадните. Словото ми е за ожаднелите души. Само за тях." Така разбрах, че с моята малка стомничка в това малко село можех и аз да свърша някаква работа за Господа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...